AlarmRegionWiadomość dnia

Epidemia koronawirusa: Wojewoda spotkał się z dyrektorami szpitali zakaźnych

Koronawirus na Śląsku na razie – na szczęście – tylko w plotkach i spekulacjach. Nie ma wciąż potwierdzonego przypadku koronawirusa na Śląsku. Służby twierdzą, że są jednak na taką ewentualność przygotowane.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Namawiamy pingwiny z chorzowskiego ZOO na pączkoburgera 😉
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Wciąż nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce – zapewnia minister zdrowia Łukasz Szumowski. Na jego prośbę wojewoda śląski Jarosław Wieczorek spotkał się z przedstawicielami szpitali zakaźnych, aby przede wszystkim poznać stan gotowości tych placówek na ewentualne pojawienie się przypadku groźnego wirusa w województwie śląskim.

Wojewoda przekazał zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia oraz poprosił o pełną współpracę. Przypomniał, iż NFZ uruchomił specjalną infolinię pod numerem 800 190 590. Dodał, iż wszystkie służby wojewody są w pełnej gotowości.

Obecnie nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego objętych jest ponad 300 osób, a 6 osób przebywa w szpitalu i oczekuje na wyniki badań pobranych i wysłanych do PZH próbek. 5 z nich przebywa w Szpitalu Specjalistyczny w Chorzowie na oddziale zakaźnym.

 

źródło: ŚUW w Katowicach
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Epidemia koronawirusa: czy czeka nas apokalipsa? Doktor Beata Poprawa wyjaśnia

Największe centrum logistyczne w Polsce powstanie w Gliwicach! Amazon szuka pracowników

14 emerytura coraz bliżej! Projekt przyjęty przez rząd

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close