Region

Świętochłowice: Dodatkowe patrole czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców

Świętochłowice: Od początku stycznia na ulicach miasta można zobaczyć dodatkowe patrole policyjne. Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Namawiamy pingwiny z chorzowskiego ZOO na pączkoburgera 😉
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

 

Nad bezpieczeństwem mieszkańców Świętochłowic oprócz mundurowych z miejscowej komendy, czuwają także policjanci z katowickiego Oddziału Prewencji. To wszystko za sprawą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, który wsparł świętochłowicki garnizon i rozdysponował dodatkowe patrole, szczególnie w dzielnicach najbardziej zagrożonych łamaniem przepisów prawa tj. Lipiny i Chropaczów. Mundurowi nie zapominają również o pozostałych częściach miasta, tak aby każdy świętochłowiczanin czuł się bezpiecznie.

 

Mundurowi świętochłowickiej komendy na co dzień dbają o bezpieczeństwo w mieście

Analizują różne sygnały dotyczące zagrożeń mogących mieć wpływ na spadek poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców naszego miasta. Aby czuli się bezpieczni, mundurowych z miejscowej komendy w codziennej służbie wspierają koledzy z katowickiego oddziału prewencji Policji. Od początku nowego roku na ulicach miasta, szczególnie w godzinach popołudniowych oraz wieczornych ponownie można zauważyć zwiększoną liczbę patroli. To wszystko za sprawą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, który wsparł świętochłowicki garnizon i rozdysponował dodatkowe siły. Policjanci skupiają się przede wszystkim na patrolowaniu miejsc zagrożonych, wskazywanych przez mieszkańców poprzez m.in. Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa albo o których sygnalizują dzielnicowym, kontaktując się poprzez aplikację „Moja Komenda”. Stróże prawa czuwają nad bezpieczeństwem szczególnie w dzielnicach najbardziej zagrożonych łamaniem przepisów prawa, to znaczy Lipiny i Chropaczów. Nie zapominają również o pozostałych częściach miasta. Celem działań mundurowych jest zapobieganie popełnianiu wykroczeń i przestępstw, szczególnie przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu. Dzięki działaniu policjantów każdy świętochłowiczanin może czuć się bezpiecznie.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Epidemia koronawirusa: czy czeka nas apokalipsa? Doktor Beata Poprawa wyjaśnia

Największe centrum logistyczne w Polsce powstanie w Gliwicach! Amazon szuka pracowników

14 emerytura coraz bliżej! Projekt przyjęty przez rząd

 

źr.: swiony.pl

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close