RegionŚwiatWiadomość dnia

Francja: Polański znowu na „Topie”. Tym razem głos zabierają francuskie feministki

Roman Polański jest bardzo znanym polskim reżyserem z dość bardzo kontrowersyjną przeszłością i zarzutami w sprawie pedofilii. Teraz przed kolejną galą rozdania nagród filmowych, na której jego film dostał 12 nominacji trwa protest.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Namawiamy pingwiny z chorzowskiego ZOO na pączkoburgera 😉
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Teren wokół sali koncertowej w Pleyel we Francji gdzie ma się odbyć 45 ceremonia rozdania nagród Akademii Sztuki i Techniki Filmowej jest przepełniony plakatami, które mają na celu wyrazić protest przeciwko obecności polskiego reżysera na gali. „Violański” jak ironicznie jest określany (viol to gwałt w języku francuskim) miał brać udział w samej ceremonii ale obecność ze względu na zajścia odwołał.

Francuskie feministki ostro atakują nie tylko samego reżysera ale również gremium Akademii Sztuki i Techniki filmowej za tak dużą liczbę nominacji filmu „Oficer i szpieg”. Sugerują bojkot głosowania i namawiają by Ci, którzy już dostatecznie zhańbili sam festiwal odpuścili głosy na Polańskiego.

–  Przez lata robi się ze mnie potwora. Przyzwyczaiłem się już do oszczerstw, moja skóra zgrubiała, stwardniała jak pancerz – komentował niedawno we francuskim tygodniku Paris Match Roman Polański odpowiadając jednocześnie na zarzuty ze strony Valentine Monnier o rzekomym gwałcie i pobiciu z 1975 r. Na koniec dodajmy, że poparcie i obrona reżysera we Francji maleje z roku na rok a osób, które otwarcie za nim stoją jest coraz mniej.

 

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Epidemia koronawirusa: czy czeka nas apokalipsa? Doktor Beata Poprawa wyjaśnia

Największe centrum logistyczne w Polsce powstanie w Gliwicach! Amazon szuka pracowników

14 emerytura coraz bliżej! Projekt przyjęty przez rząd

źródło: www.rmf24.pl, Paris Match

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close