KrajRegion

FABRYKI W POLSCE: Jak produkowana jest woda mineralna i swetry?

Jak produkowana jest woda mineralna, którą pijesz? Jak wygląda proces wytwarzania swetrów? Zdradzamy to w kolejnym odcinku programu „Fabryki w Polsce”!

 

Spadł pierwszy śnieg, sezon jesienno-zimowy w pełni. Nadszedł czas wyjąć z dna szafy grube swetry, które uchronią nas przed mrozem. Jednak czy wiesz, jak wyglądał proces produkcji tego swetra? Zarówno o tym, jak i o wytwarzaniu wody mineralnej dowiemy się dziś (środa, 21 listopada) w premierowym odcinku programu „Fabryki w Polsce„.

Oglądaj premierowe odcinki w każdą środę o 16:55 na antenie TVS! Przegapiłeś premierę? Zawsze możesz zobaczyć powtórkę we wtorek o 16:55.

„FABRYKI W POLSCE” SĄ TEŻ NA YOUTUBE!

Cechini Muszyna – woda z serca Muszyny

Naturalna woda mineralna bogata jest w wiele składników, które przez setki lat nasycała się głęboko pod ziemią. Żeby zobaczyć, jak jest produkowana, odwiedziliśmy fabrykę wody Cechini Muszyna, znajdującą się w sercu uzdrowiska Muszyna. Tereny uzdrowiska są zasobne w szczawy – czyli wody zawierające co najmniej 1 g dwutlenku węgla w dcm3.

Na początek dowiemy się, jaki skład ma woda Cechini Muszyna. Później poznamy szczegóły jej pozyskiwania, uzdatniania i rozlewania. Następnie prześledzimy końcową drogę wody Cechini Muszyna, którą musi przebyć. Jakie normy musi spełnić woda, nim trafi na sklepowe półki? Tego dowiemy się w dzisiejszym odcinku programu „Fabryki w Polsce„!

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

PIJ Z GŁOWĄ – ranking wód pitnych

Swetry z Manufaktury Elizabeth w Żorach

Ekologia i unikalność – tych cech coraz częściej poszukujemy w modzie. Wraz ze wzrostem ogólnej świadomości, moda na regionalność i polskość opanowała wielu z nas. Polskie zakłady dziewiarskie przeżywają swój renesans. Jeden z nich odwiedziliśmy w najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce” – Manufaktura Elizabeth w Żorach. Manufaktura Elizabeth zajmuje się projektowaniem i dzianiem nie tylko dla polskich, ale również wielu zagranicznych marek.

Jak produkowane są swetry najwyższej jakości? Prześledzimy ten proces od początku do końca. Będziemy przy wybieraniu odpowiedniej przędzy, podejrzymy też, jak wygląda przygotowywanie programu dla maszyny dziewiarskiej. Nie ominie nas również sam proces tworzenia swetrów przez maszynę dziewiarską. Jesteście ciekawi, jak wyglądają po kolei wszystkie kroki w produkcji swetrów w Manufakturze Elizabeth?

Oglądajcie TVS dziś o 16:55!

PRZEGAPIŁEŚ OSTATNI ODCINEK? ZOBACZ GO JUŻ TERAZ!

Fabryki w Polsce: Jak się produkuje światło? Z wizytą w Śląskiej Fabryce Okien KNS

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami w naszej ramówce? Śledź Telewizję TVS na Facebooku i Instagramie!

Facebook Instagram

(Marlena Borczyk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close