KrajRegion

Fabryki w Polsce: Jak produkowane są mrożonki i profile okienne?

Jak produkowane są warzywa mrożone? Jak wygląda praca w fabryce profili z tworzywa sztucznego, m.in. okien? To wszystko w programie „Fabryki w Polsce”!

 

Co tydzień na antenie TVS w programie „Fabryki w Polsce” odwiedzamy dwie ciekawe fabryki. Tym razem dowiemy się, jak wygląda proces produkcji warzyw mrożonych. Zerkniemy też za kulisy produkcji profili okien wykonanych z tworzywa sztucznego.

Oglądaj premierowe odcinki programu „Fabryki w Polsce” w każdą środę na antenie Telewizji TVS o 16:55!

TOP 5 SILESIA FLESZ: Osuszanie KAŁUŻY i podryw na elektryczne BMW

Mrożonki „Kwidzyn”

Dzięki mrożonkom możemy cieszyć się smakiem i wartościami odżywczymi warzyw i owoców cały rok. Żeby zobaczyć, jak produkowane są mrożonki, odwiedziliśmy Warmińskie Zakłady Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Kwidzyn, założone w 1934 roku.

WZPOW Kwidzyn od samego początku produkowały warzywa konserwowe – mówi Krzysztof Półgrabia, Prezes Zarządu WZPOW Kwidzyn. – W latach 90-tych do produkcji warzyw konserwowych dołożono produkcję warzyw mrożonych poprzez budowę nowoczesnego zakładu mrożonkowego.

W dzisiejszym odcinku „Fabryki w Polsce” przyjrzymy się produkcji mrożonego groszku. Prześledzimy drogę groszku – od pola, na którym rośnie, poprzez cały proces czyszczenia, oddzielania i mrożenia, aż do badań i kontroli laboratoryjnych, jak również finalnego zapakowania mrożonki.

FABRYKI W POLSCE” SĄ TEŻ NA YOUTUBE!

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=Vk60z-8ug0A

Primo Profile – profile z tworzywa sztucznego

Ekstrudowanie to proces wytłaczania detali z tworzywa sztucznego. Jak on przebiega i co można dzięki niemu wyprodukować? Żeby się tego dowiedzieć, udaliśmy się do zakładu produkcyjnego Primo Profile w Żorach.

Jak wygląda proces projektowania i kto jest za niego odpowiedzialny? Ile zależy od klienta i jego indywidualnych upodobań? Podejrzymy również pracę na hali produkcyjnej Primo Profile!

Oglądaj premierowe odcinki w każdą środę o 16:55 na antenie TVS! Przegapiłeś premierę? Zawsze możesz zobaczyć powtórkę we wtorek o 16:55.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Fabryki w Polsce: Jak powstaje woda mineralna i jak się szyje modne swetry?

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami w naszej ramówce? Śledź Telewizję TVS na Facebooku i Instagramie!

Facebook Instagram

(Marlena Borczyk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close