KrajRegion

FABRYKI W POLSCE: Jak produkowane są okna i oświetlenie LED?

Jak produkowane jest oświetlenie LED? Gdzie i w jaki sposób powstają okna? O tym w najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce”!

 

W programie „Fabryki w Polsce” odwiedzamy najciekawsze fabryki i dowiadujemy się, jak powstają rzeczy codziennego użytku. Już jutro przekonamy się, jak produkowane jest oświetlenie LED i okna. Oglądajcie TVS w środę 14 listopada o 16:55!

Oświetlenie LED jest coraz bardziej popularne. Spotykamy je nie tylko we wnętrzach budynków – ledy znalazły swoje zastosowanie również w oświetleniu ulicznym. Żeby sprawdzić, jak powstają ledy odwiedziliśmy polskiego producenta – firmę LUG z Zielonej Góry.

Producenci okien prześcigają się w opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań. Wszystko po to, aby dopasować się do obecnych trendów w budownictwie.  Już w środę 14 listopada w programie „Fabryki w Polsce” odwiedzimy Śląską Fabrykę Okien „KNS” – producentów m.in. okien PVC klasy premium.

 

„FABRYKI W POLSCE” SĄ NA YOUTUBE!

 

LUG – producent ledów

Oświetlenie LED jest właściwie w każdym miejscu, w którym funkcjonuje człowiek – mówi Ryszard Wtorkowski, prezes firmy LUG.

Odpowiednio zaprojektowane oświetlenie ma wpływ zarówno na funkcjonalność, jak i estetykę pomieszczenia. Same oprawy często stają się ozdobą i częścią wystroju!

Zajrzymy za kulisy powstawania oświetlenia LED w zielonogórskiej firmie LUG. Prześledzimy proces od początku – powstania rysunkowego projektu – aż do końca, czyli uzyskania gotowego produktu.

 

Śląska Fabryka Okien „KNS”

Energooszczędność i bezpieczeństwo – to obecne trendy w budownictwie. Producenci okien muszą dostosowywać swoje produkty do wymagań rynku. W Śląskiej Fabryce Okien „KNS” dowiemy się, jak produkowane są okna PVC klasy premium, linii soft line.

Jest to okno, które ma siedem komór i jest jednym z najbardziej ciepłych na rynku polskim i europejskim – opisuje Andrzej Woźniczka, Dyrektor Handlowy w Śląskiej Fabryce Okien „KNS”. – Można stosować je do domów energooszczędnych i do domów pasywnych.

Oglądajcie premierowe odcinki „Fabryk w Polsce” w środy o 16:55 na antenie TVS. Na powtórki zapraszamy w środy o 6:55 i 23:45 oraz we wtorki o 16:55.

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Jak oglądać TVS? TVS dostępna w całej aglomeracji śląskiej za darmo

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami w naszej ramówce? Śledź Telewizję TVS na Facebooku i Instagramie!
Facebook Instagram

 

(Marlena Borczyk)

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close