KrajRegion

FABRYKI W POLSCE: Wyważanie kół – potrzebne czy nie?

Dziś w programie „Fabryki w Polsce” przyjrzymy się produkcji urządzeń służących do wyważania kół. Odwiedzimy też fabrykę, w której produkowane są zabudowy pojazdów pomocy drogowej.

 

Jak co tydzień w programie „Fabryki w Polsce” odwiedzamy dwa zakłady produkcyjne. Tym razem dowiemy się, jak wygląda proces produkcji urządzeń, które są używane do wyważania kół oraz dlaczego jest to ważne przy wymianie opon. Podejrzymy też pracę w fabryce produkującej zabudowy pojazdów pomocy drogowej.

Oglądaj premierowe odcinki programu „Fabryki w Polsce” w każdą środę na antenie Telewizji TVS o 16:55!

Arni pokazał w Katowicach kaloryfer, a urzędnicy rachunki za śmieci!

Wyważanie kół – potrzebne czy nie?

Wyważanie kół polega na rozłożeniu mas wokół osi obrotu koła. Jest to bardzo istotna czynność, mimo że wielu kierowców nie przywiązuje do niej większej wagi. Wyważenie kół ma istotny wpływ nie tylko na komfort i bezpieczeństwo jazdy, ale również na zużywanie opon oraz innych elementów zawieszenia samochodu.

Niewyważenie kół w samochodzie bardzo często objawia się tym, że mamy drgania na kierownicy – mówi Łukasz Tyszkiewicz, Dyrektor Operacyjny UNI-TROL. – Jedziemy do warsztatu wykonać naprawę, podczas gdy przy podstawowej obsłudze ogumienia można by było uniknąć wielu bardzo drogich napraw.

Żeby wyważyć koła, potrzebna jest dbałość pracownika zakładu mechanicznego oraz precyzja urządzeń wyważających. Dziś odwiedzimy zakład produkcyjny firmy Uni-Trol w Warszawie, by zobaczyć, jak produkowane są wyważarki do kół.

FABRYKI W POLSCE” SĄ TEŻ NA YOUTUBE!

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=Vk60z-8ug0A

Pojazdy do zadań specjalnych

Pojazdy pomocy drogowej, czyli maszyny do zadań specjalnych! Wyposażone w odpowiedni sprzęt pomagają kierowcom w trudnych sytuacjach na drodze. Jak powstają zabudowy tych wyjątkowych pojazdów? Aby poznać odpowiedź na to pytanie, zajrzeliśmy za kulisy pracy w zakładzie polskiego producenta – firmy Tevor w Skarżysku Kamiennej.

Tevor przygotowuje specjalistyczne pojazdy dla służb drogowych, ale też zajmuje się serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym tych urządzeń.

Głównymi odbiorcami naszych produktów są przedsiębiorcy prowadzący pomoc drogową  – mówi Mariusz Sokołowski, Prezes Zarządu Tevor S.A. – aczkolwiek produkujemy również dla sieci Assistance.

Więcej o produkcji w Tevor – dziś na antenie TVS o 16:55!

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Dieta a stres. Jakie produkty jeść, by ukoić nerwy?

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami w naszej ramówce? Śledź Telewizję TVS na Facebooku i Instagramie!

Facebook Instagram

(Marlena Borczyk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close