RegionWiadomość dnia

Fajerwerki na Sylwestra? Sprzedają się jak świeże bułeczki!

Teoretycznie w tym roku zbyt wielu fajerwerków na niebie nie powinniśmy zobaczyć. Ale tylko teoretycznie, bo mimo apelu premiera Morawieckiego na dwa dni przed Sylwestrem sklepy z pirotechniką nie narzekają na brak klientów.

 

 

Najlepszy SYLWESTER? Tylko z Telewizją TVS! Emocje sięgną zenitu!

– Wszystko tak ze zdrowym rozsądkiem, żeby to miało ręce i nogi. – Ciężko sobie wyobrazić Sylwestra bez hucznej zabawy? – To tak dosłownie tylko kilka strzałów. I tyle – mówi Tomasz, mieszkaniec Tarnowskich Gór.

I z podobnego założenia wychodzi wiele osób. To nie będzie Sylwester jak w poprzednich latach, ale wielu nie wyobraża sobie powitania nowego roku bez choćby symbolicznych zimnych ogni. Bo zmiana daty z 2020 na 2021 dla niektórych będzie szczególnie ważna – ciężko znaleźć osoby, dla których miniony rok można zaliczyć do udanych. I mimo że świętować będziemy u siebie w domach, fajerwerków raczej nie zabraknie.

To będzie kiepski Sylwester? Ale na pewno nie cichy. Fajerwerki dobrze się sprzedają
To będzie kiepski Sylwester? Ale na pewno nie cichy. Fajerwerki dobrze się sprzedają

– Na początku było takie lekkie przerażenie: co będzie dalej, co będzie z nami? No bo tydzień przed naszymi największymi, można powiedzieć, „żniwami”, słyszymy takie słowa, że „będziecie siedzieć w domu i nie będziecie mogli wychodzić”, to takie przerażenie było. Później na chłodno, po różnych przemyśleniach i analizach stwierdziliśmy, że w sumie aż tak dużo się nie zmienia, jedynie trzeba powiedzieć klientom, którzy przychodzą i pytają czy mogą strzelać, że mogą, tym bardziej na swoim podwórkumówi Tomasz Bujnarowski, Etna Fajerwerki.

Wiadomo już, że w Sylwestra nie będzie obowiązywała godzina policyjna, ale wprowadzony zostanie zakaz przemieszczania się od 19 do 6 rano. Premier apelował nie tylko o powstrzymanie się od strzelania fajerwerkami.

– O to, żeby rzeczywiście ten Sylwester minął spokojnie. Wiem, że to nie jest coś, czego oczekiwaliśmy po Sylwestrze jeszcze kilka miesięcy temu, ale w tym roku tak właśnie powinno być – mówi Mateusz Morawiecki, premier RP.

Nie wszyscy czekają na noworoczne fajerwerki na niebie, ale na pewno każdy czeka na te życiowe.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Brak kwarantanny, testów i swoboda w rehabilitacji. Pojawiła się LISTA BENEFITÓW dla zaszczepionych na Covid

Godziny policyjnej w Sylwestra nie będzie, ale zakaz przemieszczania się już tak [WIDEO]

Kościół zabrał głos w sprawie szczepionek: „to kwestia wyboru danej osoby”

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close