Region

Fałszywa córka zatrzymana. Wspólna akcja policji z Cieszyna i Kłodzka

Policja z Cieszyna i Kłodzka połączyły siły by złapać „fałszywego wnuczka”. Cała historia – jak w takich przypadkach – zaczęła się od jednego telefonu. Tym razem oszukaną miała być mieszkanka Kłodzka, do której zadzwoniła kobieta podająca się za jej córkę.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Wyśmiewamy Sosnowiec, a puma grasuje!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Rozmówczyni twierdziła, że ma kłopoty i potrzebuje pieniędzy, ale sama nie da rady się po nie zgłosić … po gotówkę miała przyjść inna osoba. Na szczęście ta historia zakończyła się w policyjnym areszcie, do którego trafił podejrzany o udział w przestępstwie mężczyzna. Funkcjonariusze odzyskali także wyłudzoną kwotę.

Zatrzymanie było wynikiem współpracy funkcjonariuszy Policji w Cieszynie i Kłodzku zajmujących się oszustwami metodą na tzw. „wnuczka”. Z ustaleń śledczych wynikało, że do starszej mieszkanki Kłodzka zatelefonowała kobieta, podając się za jej córkę. Rozmówczyni twierdziła, że ma problemy i potrzebuje pieniądze, po które przyjedzie kurier. W wyniku działań policyjnych w Cieszynie został zatrzymany 61-letni mężczyzna, który odbierał pieniądze od kuriera. Funkcjonariusze zabezpieczyli wyłudzone 8 tys. zł. Podejrzany mieszkaniec powiatu cieszyńskiego trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za przestępstwo oszustwa grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności

 

źródło: KPP Cieszyn
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Sceny jak z horroru. Matka rzuciła dzieckiem o asfalt, potem kopała je w głowę!

Tragiczna sobota na śląskich drogach – zginęły trzy osoby!

Tak niskiego bezrobocia nie było od 30 lat!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close