RegionWiadomość dnia

Śląskie: Akcja Znicz 2019 podsumowana. Było bezpieczniej, ale i tak zginęło 5 osób

Niestety – kilka tysięcy policjantów na drogach całego województwa śląskiego nie zapobiegło śmiertelnym wypadkom w ostatnich dniach. Akcja Znicz 2019 podsumowana. Na drogach regionu zginęło w sumie 5 osób. Policjanci podkreślają, że było bezpieczniej – ale i tak dużo jeszcze jest do poprawy.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Wyśmiewamy Sosnowiec, a puma grasuje!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Zakończyła się policyjna akcja „Znicz 2019”. Przez cztery dni ponad 6 tysięcy śląskich policjantów dbało o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Warunki atmosferyczne przez większą część weekendu sprzyjały kierowcom. -W tym roku odnotowaliśmy mniejszą liczbę zdarzeń drogowych i nietrzeźwych kierowców niż w roku ubiegłym. Niestety w wypadkach śmierć poniosło 5 osób. Najtragiczniejszy z nich miał miejsce w Sławkowie – mówią policjanci z wydziału ruchu drogowego KWP Katowice.

W akcję „Znicz 2019„, która trwała od czwartku 31 października, od godziny 6.00 do dzisiaj do godz. 6.00 zaangażowanych było w województwie śląskim 2835 policjantów ruchu drogowego, 5211 stróżów prawa z innych wydziałów oraz 479 mundurowych z innych służb. Czuwali oni nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, parkingów i miejsc kultu, dbając o mienie i bezpieczeństwo osób tam przebywających.

Śląskie: Akcja Znicz 2019 podsumowana. Było bezpieczniej, ale i tak zginęło 5 osób (fot.policja)
Śląskie: Akcja Znicz 2019 podsumowana. Było bezpieczniej, ale i tak zginęło 5 osób (fot.policja)

W trakcie przedłużonego weekendu, na śląskich drogach życie straciło 5 osób, a 25 zostało rannych. Odnotowano 23 wypadki i 636 kolizji. Do najtragiczniejszych zdarzeń, czyli wypadków śmiertelnych doszło w Sławkowie, Siewierzu, Katowicach i powiecie kłobuckim. W wypadku w Sławkowie, w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przez kierującego toyotą śmierć poniósł kierowca bmw i pasażerka toyoty. Dwie osoby, kierowca toyoty oraz pasażerka bmw zostały ranne.

Niestety – pijani kierowcy to znowu spora część policyjnej statystyki. W tym roku zatrzymano 102 kierowców pojazdów mechanicznych jadących pod wpływem alkoholu.

Ruch w okolicy cmentarzy był najbardziej wzmożony w dzień Wszystkich Świętych, jednak pomimo dużej liczby samochodów i pieszych, dzień ten przebiegł bezpiecznie, bez ofiar śmiertelnych w wypadkach.

 

-Dziękujemy zarówno kierowcom, jak i pieszym za cierpliwość podczas chwilowych utrudnień w ruchu i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę policjantom i miało wpływ na bezpieczeństwomówią policjanci i dodają: -Pomimo zakończenia akcji „Znicz 2019” apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach, zaś do pieszych o stosowanie elementów odblaskowych bez względu na to czy znajdują się na chodniku bądź poboczu, w obszarze zabudowanym czy niezabudowanym, drodze oświetlonej lub tam gdzie nie ma latarni.

Zakończyła się policyjna akcja "Znicz 2019". Przez cztery dni ponad 6 tysięcy śląskich policjantów dbało o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych
Zakończyła się policyjna akcja „Znicz 2019”. Przez cztery dni ponad 6 tysięcy śląskich policjantów dbało o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych
źródło: KWP Katowice
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Sceny jak z horroru. Matka rzuciła dzieckiem o asfalt, potem kopała je w głowę!

Tragiczna sobota na śląskich drogach – zginęły trzy osoby!

Tak niskiego bezrobocia nie było od 30 lat!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close