KrajRegion

Jak przetwarzane są opony? [FABRYKI W POLSCE]

Jak przetwarzane są opony? W dobie szerzącej się myśli pro-ekologicznej, pokazujemy drogę opon do drugiego życia – wszystko w programie „Fabryki w Polsce” (wtorek 5 listopada o 17:15 w TVS).

 

W najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce” sprawdzimy, jak przetwarzane są opony oraz jak powstają urządzenia służące do transportu w fabrykach. Na antenie TVS w każdy wtorek zaglądamy za kulisy pracy polskich fabryk i sprawdzamy, jak to jest zrobione!

Oglądaj program „Fabryki w Polsce” we wtorek 5 listopada o 17:15 w TVS.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Wyśmiewamy Sosnowiec, a puma grasuje!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Drugie życie opon samochodowych

Opony samochodowe mają istotny wpływ na komfort i bezpieczeństwo podróżowania. Jednak z czasem – jak wszystko – się zużywają, a w konsekwencji wymagają wymiany. Co wtedy dzieje się z zużytymi oponami?

Składowanie zużytych opon byłoby ogromnym obciążeniem dla środowiska, dlatego najlepiej zagospodarować je poprzez przetworzenie w kolejne produkty. Żeby sprawdzić, jak przetwarzane są zużyte opony, odwiedzimy zakład firmy Orzeł w Poniatowej.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ OSTATNI ODCINEK PROGRAMU:

FABRYKI W POLSCE: Jak powstaje wysokiej klasy drewniana podłoga?

Europa Systems

Automatyzacja intralogistyki w fabrykach i magazynach to dzisiaj codzienność. Przynosi ona wymierne efekty w postaci zwiększenia wydajności procesów, z kolei to przyczynia się do istotnego rozwoju przedsiębiorstw.

Te światowej klasy automatyczne systemy są projektowane i wytwarzane w Polsce. W najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce” sprawdzimy, czym jest automatyzacja intralogistyki. Sprawdzimy również, jak produkowany jest jej podstawowy element – przenośnik taśmowy.

Aby się tego dowiedzieć, z kamerami „Fabryk w Polsce” odwiedzimy fabrykę polskiej firmy – Europa Systems.

 

Podglądamy pracę polskich fabryk i sprawdzamy, jak zrobione są produkty codziennego użytku (i nie tylko!). W każdy wtorek oglądaj program „Fabryki w Polsce” o 17:15 na antenie Telewizji TVS.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Sceny jak z horroru. Matka rzuciła dzieckiem o asfalt, potem kopała je w głowę!

Tragiczna sobota na śląskich drogach – zginęły trzy osoby!

Tak niskiego bezrobocia nie było od 30 lat!

 

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami w naszej ramówce? Śledź Telewizję TVS na Facebooku i Instagramie!

Facebook Instagram

(Marlena Borczyk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close