Kultura i rozrywkaRegionWiadomość dnia

Festiwal ŚLĄSKIE ŚPIEWANIE wraca po roku przerwy! Będzie się działo!

„Śląskie śpiewanie” wraca po rocznej przerwie, ale w odmienionej formie. To jedna z największych imprez poświęconych kulturze Górnego Śląska. Od wielu lat festiwal organizowany jest przez Związek Górnośląski oraz Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny. O kilku lat współorganizatorem jest Telewizja TVS.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Zapraszamy na urodziny „Covidka”! Bombelek jest z nami już rok! Premiera TOP 5 Silesia Flesz zawsze w niedzielę o 19.50!


-To jest duże przedsięwzięcie, pokazanie jak bardzo ważna jest muzyka, muzyka ludowa dla Górnoślązaków, ale przy okazji jest też to pokazanie bogactwa w ogóle naszej kultury, naszych strojów ludowych, naszego myślenia, sposobu życia – mówi Grzegorz Franki, prezes Związku Górnośląskiego.

Będzie to już 27 edycja festiwalu. Co roku do eliminacji przystępują tysiące uczestników. Założenia programowe 27. przeglądu odwołują się do 100. rocznicy powstań śląskich i upamiętnienia walk o powrót Śląska do Polski w latach 1919 – 1921. Na pierwszym etapie tegoroczna edycja przeglądu będzie odbywać się przez internet.

-W pierwszym etapie tu będziemy namawiać wszystkich mocno, aby postarali się nagrać materiały w formule online’owej tak, aby mogło później jury w kolejnym etapie to wszystko ocenić. No i finał bardzo byśmy chcieli i wszystko zrobimy, żeby się odbył w sposób naturalny, miejmy nadzieję, że czerwiec tego roku będzie momentem w którym damy radę zaprosić troszeczkę widzówmówi Zbigniew Cierniak, dyrektor zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Jury będzie oceniać nie tylko samo wykonanie, ale również stroje oraz repertuar. Nagrania wokalno-instrumentalne audio-video uczestników można wysyłać do 23 kwietnia, a szczegółowe informację można znaleźć na stronie internetowej zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

 

autor: Kamil Rodek

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie cały czas do góry w statystykach! Obostrzenia będą także u nas?

Śnieg w Katowicach? To zobaczcie jak sypie w Wiśle! Narciarski warun w Beskidach bardzo dobry!

Seniorów po covidzie w Katowicach rozrusza personalny trener! Funduje go miasto

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close