RegionWiadomość dnia

Gdzie w tym roku znaleźć na Śląsku żywą szopkę? Są, ale trzeba poszukać

Mimo, że ze względu na pandemię COVID-19 święta Bożego Narodzenia będą w tym roku inne niż w poprzednich latach, to i tak elementów takich jak żywe szopki nie może zabraknąć. W śląskim ZOO, oprócz figur świętej rodziny i zwierząt, na mieszkańców czekają niespodzianki z wymownym przekazem.

 

 

Chcecie ogrzać sobie serducha w tych trudnych czasach? Klikajcie w WIDEO! TOP 5 Silesia Flesz


– Dekoracje związane z kampanią edukacyjną Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów, która dotyczy przełowienia mórz i oceanów, dlatego w tym roku mamy taki motyw typowo rybny. Wszystkie ozdoby zostały wykonane przez dzieci z naszego województwa – mówi Daria Kroczek, Śląski Ogród Zoologiczny

Które wcześniej wzięły udział w konkursie na najlepszą ozdobę choinkową. Nieco inaczej w tym roku wygląda szopka w Pszczynie, która normalnie znajdowała się na rynku. Ze względów bezpieczeństwa, w tym roku można ją zobaczyć tylko w Pokazowej Zagrodzie Żubrów, która oddalona jest od centrum miasta.

-Tam były figury, tam też były przewożone zwierzęta stąd do tam takie zagródki organizowanej na rynku. Także tam praktycznie wszyscy, którzy chcieli zakupić jakieś ostateczne zakupy, prezenty na jarmarku świątecznym no to mogli, czy też podziwiać naszą szopkę, czy też mniejsze roczniki korzystać z karuzeli, która też wtedy byłamówi Michał Makowski, Pokazowa Zagroda Żubrów.

Niestety w tym roku takich atrakcji nie będzie. Szopkę w śląskim zoo możną oglądać do 10 stycznia kupując bilet wstępu ze zniżką 50%, a szopkę w Pszczynie do 21 stycznia z promocyjnym biletem w cenie 5 zł.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

GKS Katowice będzie grał mecze na imponującym stadionie. Miasto rozpisało już przetarg

Brutalny napad w Psarach. Bandyci skatowali do nieprzytomności ekspedientkę [WIDEO]

Wszystkie karetki pogotowia będą żółte. Pierwsze cztery są już w Katowicach

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close