Region

Gej, niepełnosprawny i dziewczyna z tatuażem. Spot Uniwersytetu Śląskiego ma uczyć tolerancji [WIDEO]

Uniwersytet Śląski chce pokazać, że jest dla wszystkich. Uczelnia opublikowała nowy spot. Jeden z bohaterów tego wideo uważa, że to nie tylko reklama. Tak faktycznie jest.

 

 

Mówimy głośne NIE!!! teleporadom! Wszyscy mają już dość! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

– Prawie 9 lat mieszkam w Polsce, od początku w Katowicach. Zacząłem studiować na Uniwersytecie Śląskim, dalej studiuję i mam nadzieję, że w tym roku skończy się mój doktorat. Ja bardzo często spotykałem się z uprzejmością na Uniwersytecie Śląskim. Nigdy nie czułem się jak obcy z kosmosu. Wszyscy pracownicy i studenci są bardzo otwarci. Dlatego nadal jestem i będę – mówi Chang Il You, pracownik Uniwersytetu Śląskiego.

Jak mówi pomysłodawca tego wideo, tu nie chodzi o promocję, tylko pokazanie, że uczelnia jest otwarta i każdy będzie w niej mile widziany.

– To nie jest spot promocyjny. To jest spot, który niesie za sobą pewien przekaz skierowany głównie do członków społeczności akademickiej. Pokazujący, że oni mogą się tutaj czuć bezpiecznie, że jesteśmy uczelnią otwartą, gościnną, tolerancyjną. To miało pokazać członkom wspólnoty, studentom, pracownikom, że jest to uczelnia dla każdego. Niezależnie od poglądów politycznych, wyznania i orientacji seksualnej – mówi Jacek Szymik-Kozaczko, Uniwersytet Śląski.

Uniwersytet Śląski przypomina o tym, że nadal trwa nabór uzupełniający na wiele kierunków studiów. Rekrutacja kończy się na początku października.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Będą masowe szczepienia na wirusa! Tysiące szczepionek zamówione

Za tydzień mogą ruszyć strajki w kopalniach na Śląsku! Związkowcy mówią DOŚĆ!

Jak będzie w klasyku? Czy Górnik Zabrze pokona Legię Warszawa?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Gej, niepełnosprawny i dziewczyna z tatuażem. Spot Uniwersytetu Śląskiego ma uczyć tolerancji [WIDEO]”

  1. A studentòw normalnej orientacji seksualnej tempi się na uczelnii.
    Tak to teraz wygląda .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close