Region

Sosnowiec: Miasto przejmuje od SRK tereny po kopalni Kazimierz-Juliusz

Teren po głównej siedzibie KWK „Kazimierz-Juliusz” przy ul. Ogrodowej wraz z wieżą wyciągową i drogami dojazdowymi to najważniejsze działki, które Sosnowiec otrzyma nieodpłatnie od Spółki Restrukturyzacji Kopalń. To zwieńczenie długich i trudnych negocjacji z SRK.

 

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

W sumie miasto stanie się właścicielem blisko 3 hektarów w Kazimierzu Górniczym. To oznacza, że część budynków po kopalni „Kazimierz-Juliusz” przejdzie w zarząd miasta. Porozumienie dotyczy także ponad 6 hektarów terenów rozsianych po całym Sosnowcu. – To głównie działki w pasie drogowym oraz chodniki i zieleńce – mówi Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta Sosnowca.

Negocjacje obejmowały również tereny, które SRK chce sprzedać w drodze przetargu. – Zależy nam również na działkach komercyjnych, dlatego poprosiliśmy SRK o przygotowanie oferty sprzedaży terenów specjalnie dla miasta. Nadal uważamy, że te grunty powinniśmy otrzymać bezpłatnie. Zależy nam na ich zagospodarowaniu w sposób przez nas zaplanowany dlatego będziemy czynić starania, aby je przejąć, a gdy będzie trzeba także kupić – dodaje prezydent Świerzawski.

 

źródło: UM Sosnowiec

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Będą masowe szczepienia na wirusa! Tysiące szczepionek zamówione

Za tydzień mogą ruszyć strajki w kopalniach na Śląsku! Związkowcy mówią DOŚĆ!

Jak będzie w klasyku? Czy Górnik Zabrze pokona Legię Warszawa?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close