RegionWiadomość dnia

Gliwice, Katowice, Tychy: W niedzielę kolejne protesty ws. ograniczenia aborcji

Strajk! Krzyczą kobiety i znowu wychodzą na ulice śląskich miast. Niedziela, 25 października to kolejny dzień, kiedy odbędą się protesty i „spacery” przeciwników ograniczenia możliwości wykonywania zabiegów aborcji. Orzeczenie w tej sprawie kilka dni temu wydał Trybunał Konstytucyjny.

 

 

Nosić maseczkę czy nie nosić? Bunt na ulicach rośnie! TOP 5 Silesia Flesz

Protesty ws. ograniczania możliwości aborcji trwają w całej Polsce od kilku dni. Nieprzerwanie także w śląskich miastach dzień w dzień odbywają się protesty i marsze w tej sprawie. Pierwszy z nich ruszył dzisiaj ulicami Gliwic. Kilkaset osób chodzi w ramach tak zwanego spaceru wokół Katedry Piotra i Pawła. Na początku poleciało kilka nieparlamentarnych okrzyków w stylu „Je..ć PiS” ale organizatorzy szybko zapanowali nad tłumem prosząc,k by nie używać wulgaryzmów pod świątynią.

 

Kolejne protesty przejdą dzisiaj także ulicami Tychów oraz Katowic. Strajk Kobiet wyznaczono dzisiaj ponownie w okolicach Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach. Na facebookowym wydarzeniu zameldowało się prawie 4,5 osób – z pewnością można się więc spodziewać co najmniej kilkuset osób. Początek protestu o godzinie 19.00

Kolejny marsz protestacyjny ma odbyć się w niedzielę, 25 października o 19.00 w Dąbrowie Górniczej. Start uczestnicy wyznaczyli na Placu Wolności pod Pałacem Kultury.

 

autor: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Od 24 października cała Polska to CZERWONA STREFA. Za dwa tygodnie możliwy kompletny LOCKDOWN

Ogromne protesty ws. zakazu aborcji na Śląsku! W Katowicach protestujący i policja pod katedrą! [ZDJĘCIA]

Seniorzy nie powinni wychodzić z domu. Apel premiera Mateusza Morawieckiego

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close