KrajRegionWiadomość dnia

Gliwice: To koniec pewnej epoki. Zygmunt Frankiewicz przestaje być prezydentem po 26 latach!

Rekordu już bardziej nie wyśrubuje. Zygmunt Frankiewicz, od 26 lat prezydent Gliwic – prezydentem być przestaje. Najdłużej w Polsce piastujący takie stanowisko polityk zdobył bowiem w wyborach parlamentarnych mandat senatora.

 

 

Premiera TOP 5 Silesia Flesz w Telewizji TVS zawsze w niedzielę o 19.50

Mamy własne wyniki wyborów! Sprawdź je w TOP 5 Silesia Flesz!

Dziś kończy się trwająca 26 lat era Zygmunta Frankiewicza na stanowisku prezydenta Gliwic. Zygmunt Frankiewicz, zgodnie z przewidywaniami został senatorem. Komisarz wyborczy tym samym ogłosi wygaśnięcie jego mandatu jako prezydenta. To oznacza również utratę mandatów przez jego zastępców.

Teraz to premier na wniosek wojewody musi wskazać osobę pełniącą funkcję prezydenta Gliwic.

-Osoba pełniąca funkcję zgodnie z przepisami prawa nie ma przed sobą żadnych dodatkowych wymagań dotyczących na przykład stażu pracy, doświadczenia zawodowego czy doświadczenia w samorządzie. Ta osoba przede wszystkim musi dać rękojmię premierowi i wojewodzie iż podoła tym nowym zadaniom wyjaśnia Alina Kucharzewska, Śląski Urząd Wojewódzki.

Wniosek wojewody jest w trakcie przygotowania. Na razie nie wskazano konkretnych kandydatów. W zeszłym tygodniu gliwiccy zaapelowali, by osobą pełniącą funkcję prezydenta został któryś z dotychczasowych zastępców Frankiewicza. Nieoficjalnie wśród kandydatów wymienia się wojewodę – Jarosława Wieczorka.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory 2019: Są wyniki sondażowe! PiS, Koalicja i Lewica. W sejmie jeszcze PSL i Konfederacja!

JEEEEST! Jedziemy na Euro 2020! Polska pokonała Macedonię Północną 2-0!

Wyniki Wyborów 2019: PiS wygrywa w 14 województwach! Jaki wyniki w woj.śląskim?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close