Region

Gliwice: Z poślizgiem, ale ruszy! Gliwicki Rower Miejski rozpocznie się najpóźniej 29 maja

Z lekkim poślizgiem, ale do przodu. Nowy sezon Gliwickiego Roweru Miejskiego rozpocznie się najpóźniej 29 maja. 30 kwietnia podpisano umowę z konsorcjum warszawskich firm Orange Polska S.A. i Roovee S.A. na zorganizowanie, zarządzanie i eksploatację systemu miejskich wypożyczalni rowerów.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Choć planowano, że Gliwicki Rower Miejski 2021 ruszy 1 maja, z przyczyn formalnych podpisanie umowy niestety się przesunęło. Formalności udało się dopełnić w ostatni piątek, co oznacza, że uruchomienie GRM powinno nastąpić najpóźniej 29 maja – zgodnie z zapisami umowy wykonawca ma 30 dni na zorganizowanie stacji i uruchomienie systemu.

Przypominamy, że w tym sezonie po Gliwicach będzie jeździło aż 300 rowerów miejskich, które będzie można pobrać i pozostawić na 30 stacjach zlokalizowanych w różnych dzielnicach miasta. System będzie funkcjonował przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Każda z 30 stacji wyposażona będzie w panel informacyjny, średnio 15 stojaków rowerowych oraz średnio 10 rowerów. Funkcjonowanie systemu uzupełni strona internetowa, na której będzie można się zarejestrować, sprawdzić dostępność rowerów i miejsc postojowych na poszczególnych stacjach. Po Gliwicach będą jeździły głównie standardowe rowery miejskie wyposażone w koszyki, ale będą też rowery typu tandem i cargo familijny. Sezon zakończy się 30 listopada.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Od teraz szczepionki na covid już dla wszystkich. A od kiedy dla 16 i 17-laktów?

Ciepły początek tygodnia. Od środy burze i ochłodzenie [PROGNOZA POGODY]

Katowice będą tęczowe. Marsz Równości ma zgromadzić tłumy zwolenników LGBT

 

źr. UM Gliwice

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close