Region

Gliwicka ginekologia przywraca porody rodzinne

Uwaga, przyszli rodzice! Szpital Wielospecjalistyczny w Gliwicach, po wielotygodniowej przerwie, pozwala znów na porody rodzinne! Ale, aby to było możliwe, osoba towarzysząca musi spełnić szereg warunków.

 

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

Po pierwsze – najlepiej, aby w porodzie rodzinnym uczestniczył tata dziecka (w szczególnych przypadkach inna bliska osoba). Musi zamieszkiwać razem z rodzącą mamą, a przez co najmniej 14 dni przed terminem porodu zaleca się mu ograniczenie kontaktów z osobami obcymi, by zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem. Jako osoba towarzysząca, przy przyjęciu do szpitala, podlega tym samym procedurom co mama rodząca, tzn. wypełnia ankietę epidemiologiczną (podanie nieprawdziwych danych może spowodować reperkusje prawne) oraz ma mierzoną temperaturę ciała. Przez cały okres pobytu na terenie szpitala musi zachować bezpieczną odległość wobec innych osób (2 metry), mieć założoną maseczkę medyczną (należy ją wymieniać co 2 godziny), rękawiczki oraz jednorazowe ubranie ochrony osobistej (otrzyma go od personelu na Izbie Przyjęć).

Decyzję o możliwości porodu rodzinnego podejmuje lekarz dyżurujący bądź położna Izby Przyjęć po wstępnym badaniu i analizie ankiety epidemiologicznej.

Należy również pamiętać, że przyszły tata (osoba towarzysząca w porodzie rodzinnym) nie opuszcza sali porodowej do momentu uzyskania takiego pozwolenia od personelu medycznego, a może przebywać tam z rodzącą mamą od chwili rozpoczęcia się porodu do 2 godzin po porodzie (decyzje o etapie zaawansowania porodu podejmuje lekarz i położna sali porodowej).

Uwaga! W przypadku cięcia cesarskiego nie dopuszcza się obecności osoby towarzyszącej!

Tylko osoby spełniające wszystkie powyższe kryteria mogą skorzystać z porodów rodzinnych.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Rafał Trzaskowski zdąży zebrać podpisy? [WIDEO]

Matura 2020: Jak będzie pisany egzamin dojrzałości w pandemii koronawirusa? [WIDEO]

Śląskie: Chcecie ominąć korki? Pomoże Wam policja. Odpalono specjalną mapę [WIDEO]

 

źr. UM Gliwice

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close