KrajRegion

GOPR miał pracowity weekend. W Beskidach doszło do serii wypadków

W miniony weekend pracownicy GOPR, dwa razy musieli wzywać śmigłowiec. Tylko w sobotę zanotowano w Beskidach 10 wypadków.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

W minionym tygodniu zanotowaliśmy 21 wypadków, z czego aż 10 w sobotę. Do najpoważniejszych zdarzeń doszło w rejonie Hali Miziowej, gdzie dwukrotnie lądował śmigłowiec LPR – informują GOPR-owcy.

 

W sobotę 35-letnia turystka straciła przytomność przy schronisku. Po odzyskaniu świadomości, objawy u poszkodowanej (m.in. bóle i zawroty głowy, brak możliwości otwarcia oczu i przyjęcia pozycji spionizowanej) wskazywały na podejrzenie udaru. Ratownicy po udzieleniu niezbędnej pomocy przetransportowali turystkę na lądowisko, gdzie została przejęta przez załogę LPR.

W niedzielę dyżurni otrzymali zgłoszenie o 63-letnim turyście z rozwijającym się stanem przedzawałowym. U mężczyzny (początkowo w logicznym kontakcie z bladą i spoconą skórą, dusznościami oraz kaszlem) w obecności ratowników doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Ratownicy natychmiast rozpoczęli czynności ratunkowe przy użyciu defibrylatora. Po skutecznej defibrylacji turyście przywrócono funkcje życiowe – dalsze zabiegi medyczne kontynuowała zadysponowana na miejsce załoga LPR. Po ustabilizowaniu stanu poszkodowanego, drogą powietrzną został przetransportowany do Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca w Bielsku-Białej.

Źródło: GOPR Beskidy

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Euro 2020: W poniedziałek pierwszy mecz biało-czerwonych. Nasi zagrają ze Słowacją

Polska gra ze Słowacją. Komu większe szanse dają bukmacherzy?

Łagodzenie obostrzeń na wakacje. Co się zmieni od 26 czerwca?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close