RegionSportWiadomość dnia

Górnik Zabrze ma nowego piłkarza. Może ostro namieszać!

Grał już z sukcesami w Hutniku i Cracovii, teraz założył koszulkę z logo Górnika Zabrze na piersi. Zabrzanie dobrze weszli w sezon a jeszcze lepiej w transfery, co po raz kolejny udowodnili, kupując obiecującego 18-latka.

 

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Nowym piłkarzem 14-krotnych Mistrzów Polski został Norbert Wojtuszek. Utalentowany osiemnastolatek związał się z Górnikiem trzyletnią umową z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.

Wojtuszek pochodzi z Krakowa. W karierze juniorskiej bronił barw Krakusa Nowa Huta, a następnie Progresu Kraków. Kolejnym etapem w piłkarskiej przygodzie Norberta była Cracovia. Z krakowskich Błoni przeniósł się do Pogoni Siedlce przed rozpoczęciem ubiegłego sezonu.

Miejsce w podstawowym składzie klubu z Siedlec wywalczył sobie po wznowieniu rozgrywek. Wojtuszek stał się jednym z odkryć rozgrywek, a w zaprezentowaniu wszystkich walorów pozwoliła mu zmiana pozycji, bowiem po restarcie utalentowany przeszedł ze środka na prawy bok pomocy. Mimo młodego wieku jest piłkarzem bardzo uniwersalnym o sporych umiejętnościach w grze ofensywnej. W czerwcu oraz lipcu zaliczył 12. meczów w II lidze. Zdobył jedną bramkę i zaliczył trzy asysty.

– To kolejny w ostatnim czasie piłkarz, z którym wiążemy się dłuższą, kilkuletnią umową – cieszy się prezes Górnika, Dariusz Czernik.Norbert jest piłkarzem o bardzo dużym potencjale i po cichu liczymy, że kibice dosyć szybko przekonają się o jego możliwościach. Obserwowaliśmy go uważnie i mocno zabiegaliśmy o to, by trafił do Zabrza. Cechuje go dobre przygotowanie motoryczne, wytrzymałość, ale również inteligencja w grze. Teraz czas na ciężką pracę i walkę o miejsce w składzie. Jego transfer cieszy tym bardziej, że klubów zainteresowanych jego usługami było zdecydowanie więcej. Ostatnie lata pokazały jednak, że Zabrze to bardzo dobre miejsce dla młodych utalentowanych piłkarzy, którzy nie boją się ciężkiej pracy. Wierzę, że przykład Wojtuszka również to potwierdzi – mówi sternik klubu z Zabrza.

Nowy zawodnik Górnika trafił do zabrzańskiego klubu na zasadzie transferu definitywnego z Pogoni Siedlce. W Górniku grał będzie z numerem 15.

 

źródło: Górnik Zabrze
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus: Od teraz nowa długość kwarantanny! Jest rozporządzenie ministra zdrowia

DTŚ, tunel w Katowicach, zakręt przy Mazaku. Trochę deszczu i mamy plagę wypadków na Śląsku!

Korfanty patronem lotniska w Pyrzowicach. Katowice Airport zmieni nazwę na Korfanty Airport

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close