RegionSport

Górnik Zabrze podsumował 2019 rok na trybunach. Aż trudno uwierzyć w wynik!

Patrząc na liczbę kibiców, jacy w 2019 roku zasiedli na trybunach stadionu Górnika Zabrze aż trudno uwierzyć, że mówimy o polskiej ekstraklasie, a nie lidze angielskiej czy niemieckiej. Bo wynik robi wrażenie!

 

 

Straż Miejska w Katowicach nie wystawia mandatów! To początek protestu!

Domowe mecze Górnika w 2019 roku obejrzało ponad 285 tysięcy kibiców. -Zabrze niezmiennie może pochwalić się jedną z najwyższych w Polsce frekwencji. Nie zmienił tego fakt, że w 2019 roku klub nie grał o najwyższe cele. Tym bardziej należy docenić wierność, lojalność i oddanie fanów 14 – krotnych Mistrzów Polski czytamy na stronie Górnika Zabrze.

Dwadzieścia meczów Górnika rozegranych w kończącym się roku obejrzało łącznie 285 948 kibiców. Daje to średnią 14 297 fanów na mecz. Od początku bieżącego sezonu stadion im. Ernesta Pohla odwiedziło 142 646 kibiców. To rezultat nieosiągalny dla większości polskich klubów i zdecydowanie najlepszy w naszym regionie.

Które spotkanie cieszyło się największym powodzeniem? To mecz poprzedniego sezonu z Legią. 7 kwietnia w spotkaniu 29 kolejki Ekstraklasy piłkarski klasyk obejrzało 23271.

W bieżącym sezonie najwyższą frekwencję Górnik Zabrze zanotował pod koniec sierpnia, kiedy to w meczu 6. kolejki PKO Ekstraklasy w meczu z Koroną Kielce udział wzięło 18573 sympatyków.

 

źródło: Górnik Zabrze
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zabrze: Młotkiem po twarzy! Zmasakrowali kobietę, bo nie chciała oddać pieniędzy 500 plus! [WIDEO]

Śląskie: Bez prawa jazdy i na letnich oponach wyjechał na czołówkę policjantom z grupy SPEED! [WIDEO]

Protest Straży Miejskiej w Katowicach! Przez trzy miesiące nie będą wystawiać mandatów!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close