RegionWiadomość dnia

Góry śmieci jadą z Bytomia do Gliwic. Dziennie nawet 100 ton [WIDEO]

W Bytomiu odkryto nieznane góry! I nikt się z tego nie cieszy, bo to góry śmieci. Śmieci, które trafią teraz do Gliwic.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ sprawdza, kto wyleciał z partii za start w wyborach!

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS


W Bytomiu odkryto góry. Niestety – nie takie geograficzne. To prawdziwe góry śmieci, które na przełomie 2016 i 2017 roku zostały przywiezione do Bytomia na skarpę przy ulicy Szyb Zachodni. Odkrycia dokonali lokalni społecznicy.

-Historia sprzed dwóch lat. W Urzędzie Miejskim nas poformowali, że najprawdopodobniej trafiają tam transporty z odpadami. Były to części samochodowe. Udaliśmy się na miejsce i odkryliśmy to. Przyjechała też straż pożarna, cała procedura została wdrożona- postępowanie, zgłoszenie na policję i do wszystkich służb – mówi Maciej Gajos, radny Rady Miejskiej w Bytomiu.

 

Przez kolejne miesiące jednak odpady z tego miejsca nie znikały. Policja próbowała ustalić kto zwiózł je do Miechowic, miasto natomiast zaleciło właścicielowi terenu – czyli Spółce Restrukturyzacji Kopalń jego uprzątnięcie. Ta od decyzji próbowała się odwołać. Sprawcy zaśmiecania nie wykryto a Samorządowe Kolegium Odwoławcze podtrzymało decyzję prezydenta miasta dotyczącą sprzątania terenu i dziś wielkie porządki stały się faktem.

-SRK szanując odpowiedzialność społeczną biznesu ogłosiła postępowanie przetargowe w wyniku którego został wyłoniony wykonawca. Było trzech oferentów – wybraliśmy ofertę najkorzystniejszą – jest to spółka Remondis, która z dniem dzisiejszym te odpady usuwa z obowiązkiem zrobienia tego do końca roku i jest to termin zbieżny z czasem określonym w decyzji prezydenta miasta Bytomia – mówi Marek Pieszczek, zastępca dyrektora kopalni „Centrum” należącej do SRK.

W Bytomiu odkryto nieznane góry! I nikt się z tego nie cieszy, bo to góry śmieci. Śmieci, które trafią teraz do Gliwic
W Bytomiu odkryto nieznane góry! I nikt się z tego nie cieszy, bo to góry śmieci. Śmieci, które trafią teraz do Gliwic

Śmieci z Bytomia trafią do Gliwic. W związku z limitami u odbiorcy w czasie jednego dnia wywiezionych może zostać 100 ton odpadów, dlatego cały proces potrwa. Na miejscu jest także straż miejska i służby, które sprawdzają czy wśród śmieci nie znajduje się coś, co wskaże skąd mogły się one pochodzić. W Bytomiu z wielkiego sprzątania nie kryją zadowolenia – bo to kolejny sygnał mówiący o tym, że walka z nielegalnie zwożonymi odpadami jest skuteczna.

-Przede wszystkim te wszystkie prace związane z decyzjami, ich uchylaniem są podejmowane na bieżąco i dzieje się to dość szybko. Jednocześnie staramy się korzystać ze wsparcia policji, straży miejskiej, prokuratury i to wszystko niemalże jednocześnie dzieje się wtedy kiedy wiemy, że po drugiej stronie jest świadome działanie na szkodę miasta – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ale masakra! [WIDEO] 23-latek zignorował czerwone światło. Nie żyje 25-latka

Kto będzie nowym prezydentem Gliwic? Zygmunt Frankiewicz po 26 latach chce do senatu!

Marsz Równości w Katowicach już w sobotę, 7 września!

 

I chociaż ta walka przynosi efekty, a ciężarówek z odpadami do miasta wjeżdża znacznie mniej, to samo sprzątanie potrwa i pochłonie miliony złotych.

autor: Sandra Hajduk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close