RegionWiadomość dnia

Marsz Równości w Katowicach już w sobotę, 7 września! Uczestnicy ruszą z Placu Sejmu Śląskiego

Stowarzyszenie Tęczówka, jako główny organizator wraz ze swoimi sojusznikami (Wiara i Tęcza, Komitet Obrony Demokracji, Stowarzyszenie wspierające OGA, Strajk Kobiet, Queeroteka, HAH Katowice , Nowoczesna, Lewica Razem, Wiosna, Polski Kościół Latającego Potwora Spaghetti) zaprasza na III Marsz Równości w Katowicach, który rusza z Placu Sejmu Śląskiego, 7 września o godzinie 14:00. Może być gorąco, bo zapowiedziała się także kontr-manifestacja!

 

TOP 5 SILESIA FLESZ sprawdza, kto wyleciał z partii za start w wyborach!

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

-Po raz kolejny w sercu Śląska chcemy zaznaczyć swoją obecność, jako społeczność LGBT i sojusznicy. Chcemy wyraźnie zaznaczyć poparcie społeczne, jakie wyrażają nasi obywatele względem postulatów zawartych w Manifeście III Marszu Równości.

 

Chcemy poinformować, że Marsz Równości w Katowicach to szersze spectrum wydarzeń około-marszowych. To kilka dni tęczowych aktywności, jak pokazy filmowe, spotkanie z autorem książki, spotkanie z partnerami z miasta partnerskiego – Kolonia i Essen, impreza taneczna w HAH. Tegoroczny marsz idzie pod hasłem przewodnim „Mniej złości, więcej miłości” i do prezentowania takiego właśnie stosunku do bliźniego zachęcamy nie tylko 7 września, ale również na co dzień.

 

Prezes Stowarzyszenia Tęczówka Tomasz Kołodziejczyk powiedział: „Mamy to szczęście, ze flagi, które wypożyczył ze Stowarzyszenia zespół Rammstein wróciły szczęśliwie do Stowarzyszenia i będą dumnie niesione podczas III Marszu Równości. III Marsz Równości jest wynikiem kilkumiesięcznej pracy różnych środowisk aktywistycznych ze Śląska. W organizację włączyły się stowarzyszenia, fundacje, partie polityczne, a także osoby indywidualne, dla których idea równości i tolerancji jest jedną z ważniejszych wartości”.

 

Marsz Równości w Katowicach przejdzie ulicami miasta w sobotę, 7 września pod czujnym okiem służb – na starcie Marszu Równości mają się bowiem pojawić kontrmanifestanci.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: 12-latka urodziła dziecko. Chce ją przesłuchać prokuratura

Góry śmieci jadą z Bytomia do Gliwic. Dziennie nawet 100 ton

Wielka powódź w Bieruniu już się nie powtórzy?

 

źr. inf.prasowa
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close