RegionWiadomość dnia

Wystartował Rajd Śląska! Widowiskowa jazda i emocje na drogach całego regionu! [WIDEO]

Rajd Śląska – czas start. Początek w Mysłowicach, bo impreza jest też elementem szeroko zakrojonych obchodów 100-lecia powstań śląskich, a właśnie w tym mieście powstanie się zaczęło. Startują najlepsi kierowcy z Polski w trzech cyklach.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ sprawdza, kto wyleciał z partii za start w wyborach!

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

– Mały łącznie 115 załóg zgłoszonych, czyli 115 duetów kierowca-pilot, z czego niecałe 60 to są zawodnicy startujący w Mistrzostwach Polski, czyli te nowoczesne, najmocniejsze samochody. Mamy 22 załogi w mistrzostwach historycznych i pozostała grupa to są zawodnicy, którzy się ścigają w ramach Mistrzostw Śląska, takich regionalnych mistrzostw. Oni przejeżdżają trochę krótszą trasę, ale to nie ma wpływu na poziom rywalizacji na zaciętość, bo tam też jakby tną się na sekundy – wylicza Rafał Rezler, rzecznik prasowy Rajdu Śląska.

 

W sobotę, 7 września rajd przejedzie ulicami Jastrzębia Zdroju, Kiczyc, Warszowic i Suszca. To oznacza również utrudnienia dla mieszkańców i przejeżdżających tamtędy kierowców.

-Warto zapoznać się z mapkami tras przejazdu Rajdu Śląska. Pamiętajmy, że to w tym roku więcej miast włączonych zostało właśnie w trasy, dlatego tych utrudnień będzie więcej. To będą chwilowe utrudnienia – podkreśla podkom. Tomasz Bratek, Wydział Ruchu Drogowego KWP w Katowicach.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: 12-latka urodziła dziecko. Chce ją przesłuchać prokuratura

Góry śmieci jadą z Bytomia do Gliwic. Dziennie nawet 100 ton

Wielka powódź w Bieruniu już się nie powtórzy?

Możemy się spodziewać kilku, kilkunastominutowych wstrzymań ruchu. Oczywiście tam, gdzie będzie główna trasa zapewne te utrudnienia będą trwały dłużej. Rajd Śląska 2019 zakończy się w Żorach.

autor: Radosław Nosal

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close