RegionWiadomość dnia

Pikieta przed Sądem Apelacyjnym w Katowicach. Przyszli wspierać sędziego Żurka [WIDEO]

Kilkadziesiąt osób pikietowało dziś przed Sądem Apelacyjnym w Katowicach wspierając sędziego Waldemara Żurka. W sierpniu 2018 roku sędzia z Krakowa został przeniesiony do innego wydziału. Odmówił jednak rozpoznawania w nim spraw. Sędzia udzielał się także wielokrotnie w mediach społecznościowych i krytykował głównie Zbigniewa Ziobro. Dzisiaj Waldemar Żurek stanął przed sądem dyscyplinarnym.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ sprawdza, kto wyleciał z partii za start w wyborach!

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

– Chcemy wolnych sądów dla obywatela. Sądy bez polityki, bez nacisków politycznych. I tylko takie sądy są gwarancją wolności i praw obywatelskich, które każdy obywatel ma w konstytucji. My sędziowie mamy przysięgę stać na straż prawa i tej przysięgi dochowamy. Nawet za cenę taką, jaką musimy ponosić – mówi Waldemar Żurek, sędzia.

Uczestnicy pikiety uważają, że sprawa zatacza coraz szersze koło. -Zbigniew Ziobro poobsadzał w różnych instytucjach swoich ludzi, którzy mają pilnować politycznego porządku i represjonować tych ludzi, którzy kwestionują działania władzy związane z łamaniem zasad demokratycznego państwa prawa, czy też praworządności – mówi Piotr Cykowski, Akcja Demokracja.

Sędzia Żurek przed sądem dyscyplinarnym. Pod sądem pikieta poparcia
Sędzia Żurek przed sądem dyscyplinarnym. Pod sądem pikieta poparcia

My uważamy, że jest to działanie przeciwko sędziom, zorganizowane już w tej chwili, nie tylko przeciwko sędziemu Żurkowi, ale jeszcze wielu innym, którzy zachowują twarz. Którzy stoją na straży prawa, konstytucji i za to są prześladowani – mówi Witold Piecha, Obywatele RP Katowice.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: 12-latka urodziła dziecko. Chce ją przesłuchać prokuratura

Góry śmieci jadą z Bytomia do Gliwic. Dziennie nawet 100 ton

Wielka powódź w Bieruniu już się nie powtórzy?

 

Dzisiejsza rozprawa została odroczona do 25 października, ponieważ obrońca sędziego Żurka zakwestionował, czy losowanie sędziów do tej sprawy zostało przeprowadzone prawidłowo.

autor: Paweł Jędrusik
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close