AlarmRegionWiadomość dnia

Grupa przestępcza w Sosnowcu! [ZDJĘCIA[ „Kradli” samochody i wyłudzali odszkodowania

Sprawcy prowadzili swoją przestępczą działalność przez 2 lata. Poprzez podstawione osoby ubezpieczali luksusowe samochody, najczęściej niedawno sprowadzone z zagranicy, po czym pozorowali ich kradzież. Po wszystkim inkasowali odszkodowanie.

 

Grupa ukrywała „skradzione” auta na posesjach położonych w województwach śląskim i małopolskim. Podczas realizacji sprawy, nad którą wielu policjantów pracowało długie miesiące, w sierpniu zeszłego roku zatrzymano 7 osób. „Mózgiem” całej grupy było dwóch mieszkańców Sosnowca w wieku 34 i 39 lat.

 

Jak się okazało w toku dalszego postępowania, grupa liczyła więcej osób i miała na koncie znacznie więcej przestępstw, niż ustalono w początkowej fazie prowadzonej sprawy. W toczącym się dochodzeniu 26 osobom postawiono ostatecznie blisko 100 zarzutów, zabezpieczając na poczet przyszłych kar ich mienie warte prawie 100 tys. zł.

 

Śledczy odzyskali skradzione pojazdy o łącznej wartości ponad pół miliona złotych. Za popełnione przestępstwa sprawcom może grozić kara do 8 lat więzienia.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close