KrajRegion

Handel w niedziele zostanie przywrócony? Jest projekt ustawy w tej sprawie

Mniejszy tłok w sklepach, krótsze kolejki do kas, korzyści dla gospodarki – tak swój wniosek o czasowe przywrócenie handlu w niedziele argumentuje klub PSL-Kukiz’15, który przygotował projekt ustawy w tej sprawie.

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

 

Zniesienie handlu w niedzielę do końca epidemii pozwoli na rozładowanie weekendowych kolejek w sklepach. To znacznie lepsze rozwiązanie niż „godziny dla seniorów” – powiedział polsatnews.pl Miłosz Motyka, rzecznik PSL. Według ludowców, zniesienie zakazu pomoże też właścicielom sklepów, którzy będą mogli odrobić straty.

Propozycja może zyskać w parlamencie szerokie poparcie, bo przeciwni zakazowi handlu w niedziele są m.in. politycy Koalicji Obywatelskiej czy Konfederacji.

Pomysł czasowego zniesienia zakazu popiera także Porozumienie Jarosława Gowina. – Będziemy przekonywać do tego naszych koalicjantów z PiS i Solidarnej Polski – zapowiedział w rozmowie z polsatnews.pl Jan Strzeżek, wicerzecznik Porozumienia

Źródło: Polsat News

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zmiany w funkcjonowaniu szkół od poniedziałku, 19 października!

Śląskie: Śmierć księdza na oczach wiernych! Osunął się na ziemię udzielając komunii

Zwłoki młodego chłopaka znalezione w Rudzie Śląskiej. Szukało go ponad 100 policjantów

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close