Region

Proboszcz parafii w Radzionkowie zakażony koronawirusem. Wikariusze w kwarantannie [KOMUNIKAT]

Proboszcz oraz wikariusze parafii w Radzionkowie w kwarantannie! Wszystkie osoby, które miały kontakt z duchownymi w ostatnim czasie, proszone są o kontrolowanie swojego stanu zdrowia.

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

W ubiegły wtorek podczas nabożeństwa fatimskiego nagle poczułem się bardzo źle. Musiałem wyjść do zakrystii przed zakończeniem różańca, aby uniknąć utraty przytomności. Wielu z Was było tego świadkami. Po kilku minutach poczułem się lepiej, więc mogłem udać się na Probostwo – informuje proboszcz parafii w Radzionkowie. –Mimo, że moje samopoczucie było dobre, od wtorkowego wieczoru postanowiłem poddać się na kilka dni całkowitej izolacji. Skłoniły mnie do tego dane o nowych zakażeniach, które codziennie do nas docierają, a więc i zwiększone prawdopodobieństwo kontaktu z wirusem. Z racji moich obowiązków oraz – chociaż teraz nieco ograniczonych, to jednak koniecznych kontaktów z innymi, chcąc wykluczyć zakażenie koronawirusem, wykonałem z własnej woli w czwartek test na obecność koronawirusa. Wynik otrzymałem w piątek – niestety jest pozytywny.

W związku z tą sytuacją proboszcz parafii św. Wojciecha w Radzionkowie oraz Księża Wikariusze zostali poddani kwarantannie. Wszystkie osoby, które miały kontakt z duchownymi w ostatnim czasie, proszone są o kontrolowanie swojego stanu zdrowia, a w razie niepokojących objawów o kontakt z lekarzem rodzinnym.

FUNKCJONOWANIE PARAFII:

Msze święte będą sprawowane o zwykłych godzinach przez naszych Księży Seniorów – Księdza Ludwika Kierasa i Księdza Piotra Płonkę, którzy mieszkają w swoich domach.

W przypadku Mszy św. koncelebrowanej – pierwsza intencja będzie sprawowana przez kapłana w kościele, a drugą intencję sprawuje w tym samym czasie kapłan w naszej kaplicy na probostwie.

Nie będzie porannych nabożeństw. Kościół został poddany w piątek całkowitej dezynfekcji.

Kancelaria parafialna będzie funkcjonowała w ograniczonym zakresie tylko w sprawach pilnych /zwłaszcza formalności pogrzebowe/ w Domu im. Jana Pawła II od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 11.00.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zmiany w funkcjonowaniu szkół od poniedziałku, 19 października!

Śląskie: Śmierć księdza na oczach wiernych! Osunął się na ziemię udzielając komunii

Zwłoki młodego chłopaka znalezione w Rudzie Śląskiej. Szukało go ponad 100 policjantów

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close