KrajRegionWiadomość dnia

HatTrick Kaczyńskiego ogłoszony! 4 tysiące minimalnej pensji, druga TRZYNASTKA dla emerytów!

Dzisiejsza konwencja PiS w Lublinie to plejada obietnic, składanych przez prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego. 4000 zł pensji minimalnej do 2023 roku i podwójna trzynasta emerytura. A to nie koniec.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ sprawdza, kto wyleciał z partii za start w wyborach!

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Na koniec 2020 r. minimalna pensja będzie wynosiła 3 tys. zł, a na koniec 2023 r. będzie wynosiła 4 tys. zł – powiedział w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Musimy w tej kadencji Sejmu i daj Boże w następnych – jeżeli społeczeństwo nas poprze – postawić przede wszystkim na wzrost płac i wzrost dochodów społeczeństwa powiedział w sobotę w Lublinie prezes PiS Jarosław Kaczyński.

– Na koniec 2020 roku – czyli za kilkanaście miesięcy – minimalna pensja będzie wynosiła 3 tys. zł. (…). Na koniec 2023 roku minimalna pensja będzie wynosiła 4 tys. zł – powiedział prezes PiS

Kaczyński powiedział w sobotę na konwencji programowej w Lublinie, że celem PiS jest budowa polskiej wersji państwa dobrobytu. -Jeżeli ktoś wie coś więcej na temat tego pojęcia, to wie także, że ono było stosowane, nie w stosunku do pewnego stanu odnoszącego się do poziomu życia ludzi, a w stosunku do pewnej struktury polityczno-społecznej i redystrybucyjnej w państwie – mówił prezes PiS.

Prezes Kaczyński przekazał, że w roku 2021 ogromna większość emerytów otrzyma dwie trzynastki.Wreszcie rolnicy otrzymają w końcu pełne dopłaty do hektara, na pełnym europejskim poziomie – powiedział Kaczyński.

– Solidarność to nie tylko wolność, to także gotowość służenia innym, gotowość niesienia pomocy w potrzebie, w zagrożeniu, to solidarność między ludźmi, w rodzinach, między rodzinami, między grupami społecznymi – to jest spoiwo wspólnoty i dlatego tak bardzo ją cenimy i dlatego, że wpisała się ta nazwa, to słowo, tak pięknie w naszą historię i w historię wolności na całym świecie, ale także dlatego, że bez tego nie ma wspólnoty – mówił w swoim wystąpieniu prezes PiS.

Kaczyński podkreślił, że solidarność wymaga spełnienia dwóch warunków: równości i sprawiedliwości, które są ze sobą ściśle związane.

– Równość traktujemy jako równość praw, brak przywilejów, jako równość możliwości, równość szans. Nie przeczymy oczywiście naturalnym różnicom między ludźmi, różnicom talentów i możliwości, które wynikają z cech indywidualnych – cenimy te talenty, cenimy przedsiębiorczość, ale naszym dążeniem, dążeniem w życiu społecznym, jest właśnie dążenie do zwiększania poziomu równości i to uzyskujemy – powiedział.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: 12-latka urodziła dziecko. Chce ją przesłuchać prokuratura

Góry śmieci jadą z Bytomia do Gliwic. Dziennie nawet 100 ton

Wielka powódź w Bieruniu już się nie powtórzy?

 

źr. wp.pl

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “HatTrick Kaczyńskiego ogłoszony! 4 tysiące minimalnej pensji, druga TRZYNASTKA dla emerytów!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close