RegionWiadomość dnia

IEM 2020 Katowice bez publiczności to nie to samo? Wielu kręci nosem [WIDEO]

Kilkadziesiąt osób protestowało dziś przed Spodkiem przeciwko decyzji wojewody śląskiego o zamknięciu turnieju Intel Extreme Masters dla publiczności. Taką decyzję Jarosław Wieczorek ogłosił w czwartek wieczorem.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Namawiamy pingwiny z chorzowskiego ZOO na pączkoburgera 😉
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Niefajnie trochę. Wszyscy tu chcieli przyjechać, zobaczyć innych graczy, a tu lipa. – Mimo wszystko przyszliście, dlaczego? -Zobaczyć, może wpuszczą – mówi Bartłomiej, mieszkaniec Świętochłowic.

-Różne imprezy się odbywają, a mimo to, nie wiem czemu tak się stało. Koronawirusa nie ma jeszcze w Polsce i w sumie to jest trochę sianie paniki, według mnie. Robienie z igły widły – mówi Jakub Wilczok, mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego.

Choć kibiców nie wpuszczono, turniej rozpoczął się po godzinie 15, przy pustych trybunach. Obecni byli jedynie organizatorzy, pracownicy obsługi i media. I choć największa e-sportowa impreza w Europie jest transmitowana w internecie, to tegoroczny Intel Extreme Masters najprawdopodobniej przyniesie spore straty finansowe. Katowice do organizacji imprezy dołożyły prawie 2,5 miliony złotych.

I choć największa e-sportowa impreza w Europie jest transmitowana w internecie, to tegoroczny Intel Extreme Masters najprawdopodobniej przyniesie spore straty finansowe
I choć największa e-sportowa impreza w Europie jest transmitowana w internecie, to tegoroczny Intel Extreme Masters najprawdopodobniej przyniesie spore straty finansowe

– W chwili obecnej koncentrujemy się na dostarczeniu najlepszych emocji związanych z turniejem, który odbędzie się bez udziału publiczności. Kwestie finansowe będziemy rozpatrywać zaraz po tym, jak zdemontujemy całość naszej imprezy. Bądźmy dobrej myśli – mówi Adrian Kostrzębski, rzecznik ESL Polska.

Fani gier komputerowych podkreślali dziś, że nie są przeciwni zamknięciu imprezy dla publiczności. Są jednak zdenerwowani, że decyzja została podjęta tak późno, bo można to było zrobić kilka dni temu. Wczoraj do wojewody śląskiego w tej sprawie pisał prezydent Katowic Marcin Krupa.

– My do wojewody zwracaliśmy się z zapytaniem, czy rzeczywiście takie zagrożenie jest, na pewno, podkreślam to z całą stanowczością, nie wnioskowaliśmy o zamknięcie imprezy dla kibiców mówi Maciej Stachura, Urząd Miasta Katowice.

IEM 2020 Katowice bez publiczności to nie to samo? Wielu kręci nosem
IEM 2020 Katowice bez publiczności to nie to samo? Wielu kręci nosem

Na razie w Polsce nie wykryto przypadku zachorowania na koronawirusa. Mimo to wojewoda śląski postanowił „dmuchać na zimne”, bo jak argumentuje – w e-sportowym wydarzeniu miało wziąć udział nawet 170 tysięcy osób z całego świata.

– Wojewoda nie podjął tej trudnej decyzji sam, zasięgnął najpierw rekomendacji Głównego Inspektora Sanitarnego, który jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców kraju. Gdy ta rekomendacja wpłynęła oraz po dokładnej, kilkugodzinnej, bo czasu było coraz mniej, analizie sytuacji związanej z koronawirusem, wojewoda zdecydował się podjąć tę trudną decyzję – mówi Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody śląskiego.

Tegoroczne zawirowanie z IEM nie powinny mieć wpływu na organizację imprezy w Spodku i MCK w kolejnych latach. Zwłaszcza, że Katowice mają się do niej dokładać co najmniej do 2023 roku.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Intel Extreme Masters bez udziału publiczności przez koronawirus! Jest decyzja wojewody

19-latek zmarł przez e-papierosy? Dla wielu to szok!

Epidemia koronawirusa: Zamiast 50 gr 10 złotych! Ceny maseczek biją rekordy drożyzny! A i tak ich nie ma!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close