KrajRegionWiadomość dnia

19-latek zmarł przez e-papierosy? Dla wielu to szok!

Do wojewódzkiego szpitala w Łomży trafia 19-latek z ostrą niewydolnością oddechową. Z oddziału Chorób Płuc w wyniku galopującego pogorszenia stanu zdrowia został przeniesiony na OIOM, gdzie wspierano jego układ oddechowy za pomocą specjalistycznej aparatury. Zmarł. Co się stało?

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Namawiamy pingwiny z chorzowskiego ZOO na pączkoburgera 😉
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Gdy 19-latek trafił do szpitala nikt nie spodziewał się, że jego stan będzie się pogarszał z godziny na godzinę – a jednak! Młody mężczyzna szybko z oddziału chorób płuc trafił na OIOM, z którego nie wyszedł już żywy. Mimo pomocy aparatury w jego oddychaniu zmarł. Co więc było przyczyną takiego obrotu spraw?

Ze wstępnych diagnoz wynika, że to e-papierosy mogły odebrać 19-latkowi życie. Nie jest to pierwszy przypadek w Polsce, gdzie popularna „e-fajka” jest w kręgu podejrzanych.

Wynik sekcji zwłok wykazał, że płuca były dramatycznie uszkodzone. Przebieg był piorunujący, zmarł w ciągu kilku dni z powodu niewydolności oddechowej, uszkodzenia płuc – komentuje jeden z lekarzy na łamach portalu fakt.pl

Poszperaliśmy w naszych archiwalnych artykułach i pozwolimy sobie zacytować prof. dr hab. Andrzeja Sobczaka, kierownika Zakładu Chemii Ogólnej i Nieorganicznej Wydziału Nauk Farmaceutycznych SUM w Katowicach, który specjalnie dla nas kiedyś komentował sprawę palenia e-fajek przez młodzież:

-Trzeba rozróżniać grupę palaczy, dla których przejścia na e-papieros odbędzie się z pozytywnym efektem wpływu na ich zdrowia i patrzeć na populację młodzieży, która sięga po te wyroby często jako gadżety, środki do zabawy, mało tego często kupuje je z nielegalnych źródeł, zatrutych. Teraz mamy, może to nie jest epidemia, kilkadziesiąt przypadków śmiertelnych w Stanach Zjednoczonych – podkreśla prof. dr hab. Andrzej Sobczak, kierownik Zakładu Chemii Ogólnej i Nieorganicznej Wydziału Nauk Farmaceutycznych SUM w Katowicach.

Może warto czasami się zastanowić nad zdrowiem naszym i naszych dzieci. Palenie e-papierosów stało się bardzo popularne ale jak widać powyżej może prowadzić nawet do bardzo przedwczesnej śmierci. Więc zanim weźmiemy do ust e-fajkę przypomnijmy sobie sytuację, do której doszło w jednym z łomżańskich szpitali i dramatu, który przeżyła rodzina młodego chłopaka.

Cały archiwalny artykuł o młodzieży nadużywającej e-papierosy w [LINKU]

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Epidemia koronawirusa: czy czeka nas apokalipsa? Doktor Beata Poprawa wyjaśnia

Największe centrum logistyczne w Polsce powstanie w Gliwicach! Amazon szuka pracowników

14 emerytura coraz bliżej! Projekt przyjęty przez rząd

źródło: www.fakt.pl
red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close