RegionWiadomość dnia

Nowe bilety ZTM są pionowe. I droższe [NOWE BILETY ZTM 1 MARCA]

Od niedzieli zacznie obowiązywać nowa taryfa biletowa Zarządu Transportu Metropolitalnego. Same bilety będą się różnić tym, że nie będą poziome, jak do tej pory – a pionowe. Ale to nie jedyne zmiany. Bo w górę idą też ceny biletów.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Namawiamy pingwiny z chorzowskiego ZOO na pączkoburgera 😉
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Bilety papierowe zdrożeją o 20 gr w przypadku normalnych i 10 gr w przypadku ulgowych. Mają natomiast zostać wprowadzone bilety dzienne.

– Gros biletów będzie tańsze niż dotychczas. Tyczy się to przede wszystkim taryfy odległościowej, dlatego szczególnie zachęcamy podróżnych do zapoznania się z tymi zapisami. Będą też nowości, będą bilety wieloprzejazdowe, a także rozwiązania umożliwiające przejazdy grupowe, czego do tej pory w ZTM’ie nie było – mówi Michał Wawrzaszek, Zarząd Transportu Metropolitalnego.

W przypadku taryfy odległościowej mieszkańcy za przejazd do 1 km zapłacą teraz za bilet normalny o 60 gr mniej. W przypadku biletu od 2 do 5 km – o 30 gr mniej. Ze starych biletów, zakupionych przed niedzielą, będzie można jeszcze korzystać do 14 marca. Później stracą ważność.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Epidemia koronawirusa: czy czeka nas apokalipsa? Doktor Beata Poprawa wyjaśnia

Największe centrum logistyczne w Polsce powstanie w Gliwicach! Amazon szuka pracowników

14 emerytura coraz bliżej! Projekt przyjęty przez rząd

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close