RegionWiadomość dnia

II tura wyborów: Kto ma pierwszeństwo w kolejce do urny wyborczej?

W dobie pandemii koronawirusa nie można zapomnieć o obowiązujących zasadach nowego reżimu sanitarnego. Państwowa Komisja Wyborcza przypomina również o przywilejach dla osób starszych, niepełnosprawnych, rodzin z dziećmi i kobiet w ciąży.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Za nami pierwsza tura wyborów prezydenckich 2020. Frekwencja była rekordowa. W II turze wybierzemy pomiędzy dwoma kandydatami – walczącym o reelekcję obecnym prezydentem RP, oraz nowym kandydatem Platformy Obywatelskiej i zarazem obecnym prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim. Warto pamiętać, że w dalszym ciągu w ,lokalach wyborczych będą obowiązywały zasady nowego reżimu sanitarnego, bo pandemia w dalszym ciagu trwa. Dodatkowo Państwowa Komisja Wyborcza przypomina o przywilejach kolejkowych w trakcie oddawania głosów, które są kierowane dla tych, którym taki obrót spraw może bardzo ułatwić całą sprawę. Chodzi o osoby niepełnosprawne, kobiety w ciąży, osoby z małymi dziećmi i osoby powyżej 60 roku życia. Te zasady są zadysponowane przez Ministerstwo Zdrowia i warto o nich pamiętać w trakcie wycieczek do lokalu wyborczych w najbliższą niedzielę.

Dodatkowo należy wziąć ze sobą własny długopis oraz pamiętać o obowiązkowej dezynfekcji rąk przed i najlepiej po oddaniu głosu również. Kampania na ostatniej prostej, a cisza wyborcza zaczyna się z piątku na sobotę o północy. Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia oraz coraz częściej pojawiające się w mediach sondaże, kandydaci będą walczyli o każdy głos, a o ostatecznego wyniku nie da się praktycznie na ten moment przewidzieć.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Przystań Ocalenie zalana! Pomagają zwierzętom, teraz sami potrzebują pomocy! [WIDEO]

Rozwój Katowice reaktywacja! Piłkarze z Katowic wracają do rozgrywek!

Normalność wraca do przedszkoli i żłobków? Teraz mogą przyjąć więcej dzieci

źródło: Radio Katowice

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close