Region

Izba przyjęć szpitala nr 4 w Bytomiu zamknięta! Zamknięty został też kolejny oddział

Wstrzymane zostały przyjęcia pacjentów w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu. Do szpitala nie są przyjmowani żadni nowi pacjenci, nawet ci przywiezieni przez pogotowie ratunkowe.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Koronawirus po śląsku, czyli region walczy z epidemią!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Po tym, jak potwierdzona została obecność COVID 19 u trzech pacjentów oddziału ortopedii i pulmunologii, na pracowników i pacjentów tych oddziałów nałożono kwarantannę administracyjną, pobrano również wymazy od osób, które miały kontakt z pacjentami zarażonymi. Wyniki testów potwierdziły obecność koronawirusa u kolejnych pacjentów i personelu.

W poniedziałek, 30 marca, kwarantanną administracyjną objęto Oddział Kardiologii. Koronawirusa potwierdzono tam u 2 pacjentów, 2 lekarzy i 2 pielęgniarki. We wtorek, 30 marca, sanepid potwierdził pozytywny wynik u 5 pacjentów Oddziału Ortopedii.

Pacjenci z koronawirusem natychmiast zostają przewiezieni do szpitali dedykowanych – mówi Jerzy Pieniążek. Zarażony personel czuje się dobrze i przebywa w domu. Z kolei u jednej z pielęgniarek Oddziału Ortopedii, u której wystąpiła gorączka, natychmiast, na podstawie objawów klinicznych, pobrano posiew i – nie czekając na wynik – skierowano do szpitala zakaźnego.

W szpitalu pobierane są wymazy od pozostałych osób, które mogły mieć kontakt z osobami zarażonymi. Odbywa się to zgodnie z wytycznymi sanepidu i w ścisłym reżimie proceduralnym.

Źródło: WSS nr 4 w Bytomiu

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Tarcza antykryzysowa z podpisem prezydenta. Jaka pomoc dla przedsiębiorców?

Radni z Imielina dają kasę ze swoich diet na szpital zakaźny w Tychach! [WIDEO]

Pilne! Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Są też kolejne ofiary śmiertelne

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close