KrajRegion

Jak dostarczana jest woda do mieszkań w Katowicach? [Fabryki w Polsce]

Jak dostarczana jest woda do mieszkań w Katowicach i oczyszczane są ścieki? Między innymi to sprawdzimy w najnowszym odcinku „Fabryk w Polsce”.

 

Mieszkasz w Katowicach? Sprawdź, jak dostarczana jest woda do twojego mieszkania! W programie „Fabryki w Polsce” (we wtorki o 17:15 na antenie TVS) podglądamy pracę polskich fabryk. W najnowszym odcinku (8 października) sprawdzimy, jak dostarczana jest woda do mieszkań w Katowicach, jak przebiega proces oczyszczania ścieków oraz jak produkowane są plastikowe opakowania.

Oglądaj premierowe odcinki programu „Fabryki w Polsce” we wtorki o 17:15 na antenie TVS!

 

Puma grasuje po Śląsku! Wielkie poszukiwania w TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Katowickie Wodociągi S.A.

Woda to podstawa codziennego funkcjonowania. Łatwy dostęp do niej pozwala nam się myć, gotować czy też prać. Zawdzięczamy to złożonemu systemowi, który każdego dnia obsługują setki osób. Jak dostarczana jest woda do odbiorców? Jak oczyszczane są ścieki? Aby sprawdzić, w jaki sposób ten system działa, odwiedzimy z kamerami programu „Fabryki w Polsce” Katowickie Wodociągi.

Katowickie Wodociągi dostarczają wodę do około 300 tys. mieszkańców Katowic, jak również 160 tys. mieszkańców Śląska i Zagłębia, którzy codziennie przyjeżdżają do pracy w Katowicach – mówi Stanisław Krusz, prezes zarządu Katowickich Wodociągów S.A. – Dostarczenie wody odbywa się naszymi wodociągami o długości około tysiąca kilometrów, a odbiór ścieków naszymi urządzeniami kanalizacyjnymi o długości około 740 km.

Woda, która trafia do mieszkań w Katowicach, pochodzi z Jeziora Goczałkowickiego. Jak wygląda jej droga z jeziora do naszych mieszkań? Przekonaj się sam, oglądając program „Fabryki w Polsce
w TVS.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ OSTATNI ODCINEK PROGRAMU:

Fabryki w Polsce: Szkło jest eko! Jak powstają szklane opakowania?

Heinz Plastics Polska Sp. z o.o.

Opakowania produktów kosmetycznych nie tylko spełniają swoją typowo użytkową funkcję. Poprzez design podkreślają także charakter produktu i tym samym wpływają na jego wartość. Chcesz dowiedzieć się, jak wyprodukowane są opakowania na twoje ulubione kosmetyki?

W programie „Fabryki w Polsce” zajrzymy za kulisy pracy fabryki Heinz Plastics Polska w Działdowie, produkująca opakowania kosmetyczne z tworzyw sztucznych. Sprawdzimy jak przebiega produkcja już we wtorek 8 października w TVS.

 

Oglądaj premierowe odcinki programu „Fabryki w Polsce” w każdy wtorek o 17:15 na antenie TVS!

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zmiana czasu 2019: Kiedy zmieniamy czas z letniego na zimowy?

Kompromitacja czy rekord? Jaka będzie frekwencja na Wybory 2019?

Smród nie do wytrzymania! Tajemniczy wyciek w Gliwicach [WIDEO]

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami w naszej ramówce? Śledź Telewizję TVS na Facebooku i Instagramie!

Facebook Instagram

(Marlena Borczyk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close