RegionWiadomość dnia

Śląskie: Zamknięte place zabaw, komunikaty przez megafon. Jak miasta walczą z koronawirusem?

W Sosnowcu straż miejska będzie karać mandatami osoby, które będą przesiadywać na placach zabawach. Miasta walczą z nieodpowiedzialnymi zachowaniami mieszkańców na własną rękę, niezależnie od kolejnych decyzji rządu o zakazie przemieszczania się.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Śląsk i Zagłębie w obliczu epidemii!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


– Jedyną drogą, aby takim mieszkańcom przemówić do rozsądku jest wprowadzenie możliwości karania. To właśnie zrobiliśmy. Od dzisiaj obowiązuje możliwość ukarania mandatem w wysokości do 500 zł mówi Rafał Łysy, Urząd Miejski w Sosnowcu.

 

W niektórych miastach służby zachęcały już wcześniej mieszkańców do pozostania w domu. Wczoraj w Jaworznie robili to strażacy-ochotnicy i strażnicy miejscy. Od jutra najprawdopodobniej będą puszczać przez głośniki kolejne komunikaty, tym razem przypominające o konieczności pozostania w domu.

– Informujemy przez megafony o zaistniałej sytuacji, żeby mieszkańcy pozostawali w domu, żeby starali się z tych domów nie wychodzić. Żeby dbali o swoje i innych bezpieczeństwo, bo to jest w tym czasie najważniejsze – mówi Przemysław Tomczyk, OSP Dąbrowa Narodowa w Jaworznie.

 

– Do ludzi chyba coraz bardziej dociera ryzyko całej sytuacji i konieczność jednak ograniczenia swojej aktywności w przestrzeni publicznej. Myślę, że te komunikaty są skuteczne, dlatego będziemy je kontynuować – mówi Artur Zięba, Straż Miejska w Jaworznie.

Na podobny krok zdecydowały się także inne miasta, między innymi Sosnowiec.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Trzy nowe przypadki koronawirusa na Śląsku. Wśród chorych dziecko!

Śląskie: Odkażanie na koronawirusa z helikoptera? FAKE NEWS nadal krąży w sieci i na telefonach!

KWARANTANNA to bubel? Oceny użytkowników są miażdżące!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close