AlarmRegionWiadomość dnia

Trzy nowe przypadki koronawirusa na Śląsku. Wśród chorych dziecko!

Są szczegółowe dane dotyczące trzech nowych przypadków koronawirusa na Śląsku. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia – testy koronawirusa potwierdziły u 57 pacjentów. Trzech z nich jest z województwa śląskiego.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Śląsk i Zagłębie w obliczu epidemii!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Jak informuje Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, w dobrym stanie jest kilkunastoletnie dziecko z powiatu lublinieckiego, które miało kontakt z osobą zakażoną z najbliższego otoczenia.

Z wyraźnymi objawami zakażenia koronawirusem do lekarza chorób zakaźnych zgłosiła się kobieta w sile wieku. Kobieta była w Dubaju i wracała do domu przez trzy kraje europejskie. Decyzją lekarza została objęta izolacją domową.

Pod nadzorem gliwickiego sanepidu jest mężczyzna w starszym wieku, który przebywa w kwarantannie domowej po kontakcie z osobą zakażoną ze swojego otoczenia.

W województwie śląskim hospitalizowanych jest w sumie 107 osób. W kwarantannie pozostaje 2616 osób, a pod nadzorem sanitarnym – 7539. Koronawirusa wykryto na razie u 77 osób. W całej Polsce jest już 749 potwierdzonych przypadków – 8 z nich zakończyło się niestety śmiercią zarażonych koronawirusem.

 

źródło: ŚUW w Katowicach
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Mniej pociągów i tramwajów od 23 marca. Wszystko przez koronawirus [WIDEO]

Strzelanina w Katowicach: Znamy NOWE FAKTY! Zobaczcie WIDEO

Aplikacja „Kwarantanna domowa” już jest. Jak działa?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close