RegionWiadomość dnia

Sosnowiec wlepia mandaty za wchodzenie na place zabaw. A inne miasta? [WIDEO]

Zamknięte place zabaw i siłownie zewnętrzne nie wszystkich odstraszają. Dlatego Sosnowiec będzie karał za wejście na ich teren.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Śląsk i Zagłębie w obliczu epidemii!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Pracujemy w tej chwili nad zarządzeniem bądź uchwałą, która nakładałaby kary za nieprzestrzeganie zakazu używania placów zabaw, siłowni i innych urządzeń, które należą do miasta, a są w tej chwili zamknięte mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Tak mówił w niedzielę prezydent, a już w poniedziałek 23 marca podpisał zarządzenie wprowadzające nowy zakaz. Takiej potrzeby nie widzą Katowice. Choć mieszkańcy w mediach społecznościowych udostępniają takie zdjęcia, na których widać, że kiedy pogoda dopisuje, to nagle okazuje się, że szeroko promowana akcja „zostań w domu” już do wielu osób nie trafia.

Mieszkańcy w mediach społecznościowych udostępniają takie zdjęcia, na których widać, że kiedy pogoda dopisuje, to nagle okazuje się, że szeroko promowana akcja „zostań w domu” już do wielu osób nie trafia
Mieszkańcy w mediach społecznościowych udostępniają takie zdjęcia, na których widać, że kiedy pogoda dopisuje, to nagle okazuje się, że szeroko promowana akcja „zostań w domu” już do wielu osób nie trafia

-Wierzymy, że te działania pomogą tu mocno ograniczyć frekwencję w tych miejscach, bo to w trosce o zdrowie i życie nas wszystkich. Apelujemy i wierzymy w rozsądek katowiczan. Jeżeli chodzi o karanie. Jeśli jakiekolwiek decyzje miałyby zapaść, to liczymy, że zapadną na szczeblu rządowym – mówi Ewa Lipka, UM Katowice.

Władze sąsiedniego miasta nie czekały na odgórne rozwiązania.

– Ten przepis obowiązywał będzie od najbliższego wtorku, od 24 marca. Oczywiście, żeby dać naszym mieszkańcom czas do tego, aby się do niego dostosować i przyzwyczaić, to w pierwszym tygodniu będziemy chcieli nie stosować żadnych kar – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Jeszcze przez tydzień, licząc od jutra, sosnowieccy strażnicy miejscy nie będą karać. Jednak później za złamanie zakazu grozić będzie nawet do 500 zł mandatu.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Mniej pociągów i tramwajów od 23 marca. Wszystko przez koronawirus [WIDEO]

Strzelanina w Katowicach: Znamy NOWE FAKTY! Zobaczcie WIDEO

Aplikacja „Kwarantanna domowa” już jest. Jak działa?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close