AlarmRegionWiadomość dnia

Śląskie: Odkażanie na koronawirusa z helikoptera? FAKE NEWS nadal krąży w sieci i na telefonach!

W ostatnich dniach mieszkańcy województwa śląskiego otrzymali wiadomości SMS, które informowały o tym, że nad Śląskiem mają latać helikoptery, z których będą zrzucane środki dezynfekujące. Taką decyzję miał rzekomo wydać wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Śląsk i Zagłębie w obliczu epidemii!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Wczoraj wieczorem wojewoda zdementował te informacje i poinformował, że jest to kolejny fake news w związku z koronawirusem.

– Jeżeli chcemy znaleźć prawdziwe, rzetelne informacje, szukajmy przede wszystkim w internecie, ale na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz mediach społecznościowych urzędu oraz wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka. Tam znajdą państwo wszystkie prawdziwe, rzetelne informacje – mówi Alina Kucharzewska, Urząd Wojewódzki w Katowicach.

W ostatnich dniach pojawia się całkiem sporo fake newsów na temat koronawirusa. Dlatego urzędnicy apelują – korzystajmy tylko ze sprawdzonych źródeł informacji.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Mniej pociągów i tramwajów od 23 marca. Wszystko przez koronawirus [WIDEO]

Strzelanina w Katowicach: Znamy NOWE FAKTY! Zobaczcie WIDEO

Aplikacja „Kwarantanna domowa” już jest. Jak działa?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close