RegionWiadomość dniaZdrowie

Czy w czasie epidemii koronawirusa można iść do dentysty? [WIDEO]

Problemy z koronawirusem to też problemy z… dostaniem się do dentysty. W obawie przed rozprzestrzenieniem się wirusa wielu lekarzy stomatologów zamknęło swoje gabinety.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Śląsk i Zagłębie w obliczu epidemii!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Identyfikujemy się z zagrożeniami i wiemy, że nasza specyfika pracy może powodować w dużym stopniu zakażenia pacjentów między sobą. Podczas naszej pracy, ten tzw. aerozol biologiczny, który wytwarza się podczas pracy z pacjentem, podczas używania turbiny, strzykawki, wszystkich innych urządzeń, powoduje znaczne zagrożenie zarówno dla lekarza, jak i pacjentów – mówi Rafał Kiełkowski, wiceprezes ORL w Katowicach.

Na razie nie ma obostrzeń, które nakazują stomatologom zamykanie gabinetów. Są jednak zalecenia, aby pacjenci przekładali tzw. wizyty planowe, czyli te, które mogą jeszcze poczekać. W przypadku stanów nagłych i bólowych powinni kontaktować się ze swoimi lekarzami, a ci powinni umożliwić im zrealizowanie wizyty, ale z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Stomatolodzy wystosowali także apel do strony rządzącej z prośbą o pomoc w zorganizowaniu tzw. opieki stomatologicznej doraźnej.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Mniej pociągów i tramwajów od 23 marca. Wszystko przez koronawirus [WIDEO]

Strzelanina w Katowicach: Znamy NOWE FAKTY! Zobaczcie WIDEO

Aplikacja „Kwarantanna domowa” już jest. Jak działa?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close