RegionWiadomość dniaZdrowie

Czy w czasie epidemii koronawirusa można iść do dentysty? [WIDEO]

Problemy z koronawirusem to też problemy z… dostaniem się do dentysty. W obawie przed rozprzestrzenieniem się wirusa wielu lekarzy stomatologów zamknęło swoje gabinety.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Śląsk i Zagłębie w obliczu epidemii!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Identyfikujemy się z zagrożeniami i wiemy, że nasza specyfika pracy może powodować w dużym stopniu zakażenia pacjentów między sobą. Podczas naszej pracy, ten tzw. aerozol biologiczny, który wytwarza się podczas pracy z pacjentem, podczas używania turbiny, strzykawki, wszystkich innych urządzeń, powoduje znaczne zagrożenie zarówno dla lekarza, jak i pacjentów – mówi Rafał Kiełkowski, wiceprezes ORL w Katowicach.

Na razie nie ma obostrzeń, które nakazują stomatologom zamykanie gabinetów. Są jednak zalecenia, aby pacjenci przekładali tzw. wizyty planowe, czyli te, które mogą jeszcze poczekać. W przypadku stanów nagłych i bólowych powinni kontaktować się ze swoimi lekarzami, a ci powinni umożliwić im zrealizowanie wizyty, ale z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Stomatolodzy wystosowali także apel do strony rządzącej z prośbą o pomoc w zorganizowaniu tzw. opieki stomatologicznej doraźnej.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Mniej pociągów i tramwajów od 23 marca. Wszystko przez koronawirus [WIDEO]

Strzelanina w Katowicach: Znamy NOWE FAKTY! Zobaczcie WIDEO

Aplikacja „Kwarantanna domowa” już jest. Jak działa?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close