KrajRegionWiadomość dnia

Rządowa aplikacja KWARANTANNA to bubel? Oceny użytkowników są miażdżące!

Tysiące osób w kwarantannie w województwie śląskim. Jednak okazuje się, że nie jest łatwo się jej poddać, bo nie wszystko działa tak, jak powinno. Mieszkanka Orzesza wróciła w sobotę z Niemiec. Chciała skorzystać z nowej rządowej aplikacji „Kwarantanna domowa” , ale mimo wielu prób się nie udało.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Śląsk i Zagłębie w obliczu epidemii!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Żeby mi czasem nie przedłużono kwarantanny, więc wydzwaniałam. Zaczęłam od numeru 112. Dowiedziałam się, ze mam się zgłosić do sanepidu. Zadzwoniłam do sanepidu w Katowicach, zapytała mnie tam pani gdzie mieszkam i skierowała do sanepidu w Tychach. Tam zadzwoniłam i pani wzięła ode mnie wszystkie dane, zarejestrowała mnie i powiedziała, ze ewentualnie będzie mnie odwiedzał policjant, a z aplikacją jest problemmówi mieszkanka Orzesza przebywająca na kwarantannie.

Komentarze w sieci też nie pozostawiają złudzeń. Korzystanie z aplikacji Kwarantanna domowa to nic przyjemnego. Dlatego cała odpowiedzialność za sprawdzanie, czy poddani kwarantannie domowe faktycznie w domach siedzą spada na policjantów. Na razie jest już ponad 8 tys. adresów do skontrolowania na Śląsku, a ich liczba będzie rosła.

-Ta liczba stale rośnie. Dlatego też bardzo angażujemy się w rozpropagowanie informacji na temat aplikacji. Też na granicach, bo oczywiście w tym działaniu wspomagamy straż graniczną, obywatele naszego kraju, którzy wracają do Polski, otrzymują takie ulotki – podinsp. Aleksandra Nowara, KWP w Katowicach.

Policja zachęca do korzystania z aplikacji, ale produkt udostępniony przez Ministerstwo Cyfryzacji na razie pozostawia sporo do życzenia. Pocieszający jest fakt, że z 8u tys. zaledwie ok. 30-u razy funkcjonariuszom nie udało się skontaktować z poddanymi kwarantannie

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Mniej pociągów i tramwajów od 23 marca. Wszystko przez koronawirus [WIDEO]

Strzelanina w Katowicach: Znamy NOWE FAKTY! Zobaczcie WIDEO

Aplikacja „Kwarantanna domowa” już jest. Jak działa?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close