KrajRegion

Jak powstają wycieraczki i ścianki działowe? [FABRYKI W POLSCE]

W programie „Fabryki w Polsce” podglądamy pracę polskich fabryk! Jak powstają wycieraczki i ścianki działowe do biur? Sprawdzimy to w najnowszym odcinku (12 listopada).

 

W najnowszym odcinku programu „Fabryki w Polsce” sprawdzimy, jak powstają wycieraczki oraz ścianki działowe do biur. Na antenie TVS w każdy wtorek zaglądamy za kulisy pracy polskich fabryk i sprawdzamy, jak to jest zrobione!

Oglądaj program „Fabryki w Polsce” we wtorek 12 listopada o 17:15 w TVS.

 

TOP 5 Silesia Flesz sprawdza, co politycy robią na Śląsku w stajniach i jak kupić wóz strażacki za grosze!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Jak powstają wycieraczki?

Wycieraczki systemowe stosowane są głównie w miejscach użyteczności publicznej. W okresie jesienno-zimowym szczególnie spełniają swoją rolę, gdy na dworze panuje plucha – czyszczą podeszwy obuwia, zabezpieczając podłogę przed zanieczyszczeniami.

Każdego dnia wycieraczki systemowe muszą poradzić sobie z setkami par butów, dlatego bardzo ważne jest, by były solidnie wykonane.

W programie „Fabryki w Polsce” 12 listopada na antenie TVS przyjrzymy się, jak są produkowane. W tym celu odwiedzimy firmę Unimat z Poznania.

Unimat fabryka wycieraczek produkuje wycieraczki nieprzerwanie od 2002 roku – mówi Rafał Rejmisz, właściciel firmy Unimat. – Produkujemy wycieraczki profesjonalne i przemysłowe w profilach aluminiowych.

Głównymi odbiorcami produktów firmy Unimat są szpitale, hotele, centra handlowe, biurowce, apartament owce, a także domy prywatne i mieszkania.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ OSTATNI ODCINEK PROGRAMU:

Fabryki w Polsce: Zobaczcie, jak przetwarza się opony!

 

Nowoczesne biura – projektowane uchem, a nie okiem

Stosowanie otwartych przestrzeni, tzw. „open space’ów”, to standard w nowoczesnych biurowcach. Jednak nie zawsze i nie dla każdego praca w takiej przestrzeni będzie komfortowa. Gwar czy dźwięki stale dzwoniących telefonów mogą przeszkadzać pracownikom w skupieniu się.

Żeby zadbać o komfort pracy swoich pracowników, firmy poszukują rozwiązań, które zarówno pod względem architektonicznym, jak i technicznym, pozwolą stworzyć przyjazne miejsce pracy.

Najważniejsze w ścianach szklanych jest to, żeby akustycznie oddzielały nas od tego, co się dzieje po drugiej stronie ścianki, w drugim gabinecie – mówi Marcin Lorych, dyrektor zarządzający w firmie Espes. – To jest najważniejsza rzecz. Mówi się wręcz, że nowoczesne biura projektowane są uchem, a nie okiem.

Żeby zobaczyć, jak powstają tego typu systemy, odwiedziliśmy polskiego producenta – firmę Espes.

 

Podglądamy pracę polskich fabryk i sprawdzamy, jak zrobione są produkty codziennego użytku (i nie tylko!). W każdy wtorek oglądaj program „Fabryki w Polsce” o 17:15 na antenie Telewizji TVS.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Nadciąga zima! W górach spadło sporo śniegu [ZDJĘCIA]

Martwe ryby w Jeziorze Żywieckim. Ryby giną w męczarniach z powodu braku tlenu

Ptaki opanowały miasto! Tak wyglądała wystawa kanarków w Sosnowcu [WIDEO]

 

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami w naszej ramówce? Śledź Telewizję TVS na Facebooku i Instagramie!

Facebook Instagram

(Marlena Borczyk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close