KrajRegion

Jak przekonać dziecko do dokładnego mycia rąk? Używając specjalnej pieczątki! [WIDEO]

Teoretycznie to, w jaki sposób dokładnie umyć ręce – wie każde dziecko. Dokładne mycie rąk może nas ustrzec przed zarażeniem koronawirusem, ale także przed innymi chorobami. Nie każde dziecko jednak w taki sposób ręce myje chętnie.

 

 

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

Najpierw brzuszki, potem plecki, potem paluszki tak, a potem paznokcie obcieramy i potem paluszkami drapiemy – mówi Wojtek Zieliński, przedszkolak z Przedszkola Miejskiego nr 59 w Bytomiu.

Takie dokładne mycie rąk może nas ustrzec przed zarażeniem koronawirusem, ale także przed innymi chorobami. Nie każde dziecko jednak w taki sposób ręce myje chętnie. Jak zatem dziecko do dokładnego mycia rąk przekonać? Używając specjalnej pieczątki. Patent jest można by rzec dziecinnie prosty.

Tusz użyty w tej pieczątce jest przebadany dermatologicznie, więc jest w pełni bezpieczny, każde dziecko go może używać, nie ma z tym najmniejszego problemu. Samo działanie jest dosyć ciekawe. Odciskamy sobie wzór na ręce, po wyschnięciu możemy go zmyć i kontrolować to czy w poprawny sposób umyliśmy ręce – mówi Paweł Łuczak, kierownik Działu Marketingu Colop Polska.

Pieczątka wyposażona jest w ochronę antybakteryjną, co sprawia że na niej nie rozwijają się szkodliwe bakterie. Pieczątki ze stemplem z wizerunkiem uśmiechniętego koronawirusa pojawiły się już w pierwszych bytomskich przedszkolach. Finalnie taka pieczątka ma trafić do każdego przedszkola w mieście.

W tej chwili w bytomskich przedszkolach przebywa około 370 dzieci. Wiadomo jest to okrojona liczba względem normalnej sytuacji, nie sytuacji pandemicznej, ale każde z tych dzieci pojawia się w przedszkolu i musi mieć świadomość, że trafia do przedszkola w trochę innej sytuacji. Myślę, że te pieczątki pomogą dzieciom po prostu zadbać prawidłowo o higienę – mówi Małgorzata Węgiel – Wnuk, rzecznik prasowy UM w Bytomiu.

Pieczątkę przetestowały już dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 59 w Bytomiu.

Źródło: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Rafał Trzaskowski zdąży zebrać podpisy? [WIDEO]

Matura 2020: Jak będzie pisany egzamin dojrzałości w pandemii koronawirusa? [WIDEO]

Śląskie: Chcecie ominąć korki? Pomoże Wam policja. Odpalono specjalną mapę [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close