KrajRegion

Rafał Trzaskowski zbiera podpisy. W Rybniku ustawiła się spora kolejka [WIDEO]

Wybory już za kilka tygodni, więc walka o fotel prezydenta będzie krótka. Kandydaci nie mają zbyt wiele czasu.

 

 

 

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

Właśnie zaczęliśmy proces rejestracji komitetu wyborczego i zaczynamy tę drogę, która prowadzi nas do zmiany – Rafał Trzaskowski

Najważniejsza dla opozycji zmiana już się dokonała. Rafał Trzaskowski zastąpił Małgorzatę Kidawę- Błońską w walce o fotel prezydenta Polski. Jednocześnie w całym kraju rozpoczęła się zbiórka podpisów.

W Rybniku ustawiła się spora kolejka.

Człowiek młody, wykształcony, ma przebicie. Żona ze Śląska, z Rybnika. To też ma znaczenie, moim zdaniem – mówi Alan Matuła, mieszkaniec Rybnika.

Jest mądry, inteligentny, zna języki i zrobi to, co chciałabym, żeby było – mówią Anna i Maria, mieszkanki Sosnowca.

Czasu jest niewiele. Kandydaci na przekazanie list poparcia mają czas do 10 czerwca.

Plan minimum to jest 100 tys. podpisów w całej Polsce. Wiadomo, że trzeba więcej zebrać tych podpisów. Musi być górka, musi być nadmiar. Widząc po tym, jakie są reakcje ludzi, zwielokrotnimy te 100 tys. – mówi Łukasz Borkowski, rzecznik prasowy PO w Katowicach.

Termin wyborów jest już znany, ale na razie niewiele wiadomo o tym, jak zostaną przeprowadzone. Projekt rozporządzenia, które będzie kluczowe dla wyborów nie trafił jeszcze do samorządów, a miał trafić we wtorek.

Dzisiaj mamy 4 czerwca, dwa dni później, nic nie mamy Dlatego też chcemy, apelujemy,a nawet żądamy tego, żebyśmy mieli przynajmniej 24 godziny, jeden dzień, na skonsultowanie rozporządzenia. Dlatego, że to my będziemy go w sumie wdrażać w życie. To my jesteśmy odpowiedzialni za to, żeby te wybory odbyły się w sposób prawidłowy – mówi Tadeusz Truskolaski,prezydent Białegostoku.

Według projektu obostrzenia będą spore. To nie tylko maseczki i rękawiczki, ale również dezynfekcja raz na godzinę wspólnych powierzchni dostępnych dla wyborców. Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Rafał Trzaskowski zdąży zebrać podpisy? [WIDEO]

Matura 2020: Jak będzie pisany egzamin dojrzałości w pandemii koronawirusa? [WIDEO]

Śląskie: Chcecie ominąć korki? Pomoże Wam policja. Odpalono specjalną mapę [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close