KrajRegion

Jak przetrwać nadciągający kryzys? W Katowicach zorganizowano Śląskie Forum Ekspertów

Częściowo stacjonarnie a częściowo zdalnie, ale wystartowało. Dziś odbyło się pierwsze posiedzenie Śląskiego Forum Ekspertów.

 

 

Zobacz także: Kto bestialsko zabił zwierzęta w Jaworznie? Zwłoki pływały w stawie


-Taka geneza żeby uniknąć czarnego scenariusza i dobrze przegotować ten czas, który jest przed nami. Posłuchać ekspertów z rożnych dziedzin życia gospodarczego, społecznego, politycznego, ekonomicznego – jak sobie radzić w tych nowych realiach. Myślę, że nikt nie ma patentu an nieomylność i myślę, że takie forum a nie jakaś rada, tylko forum ludzi z konkretnych branż to jest dla nas wartość dodana, żeby korzystać z tego potencjału Śląska mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Marszałek przekonuje, że forum ma charakter otwarty i niewykluczone, że w przyszłości dołączą kolejne środowiska. Zadaniem jakie stawiane jest przez ekspertami jest znalezienie rozwiązań, które będą stymulować rozwój firm borykających się z szeregiem problemów w związku z pandemią koronawirusa.

Częściowo stacjonarnie a częściowo zdalnie, ale wystartowało. Dziś odbyło się pierwsze posiedzenie Śląskiego Forum Ekspertów
Częściowo stacjonarnie a częściowo zdalnie, ale wystartowało. Dziś odbyło się pierwsze posiedzenie Śląskiego Forum Ekspertów

-Formuła jest dość otwarta i elastyczna. To ma być symbioza i synergia tych wybitnych ludzi, więc otwarta formuła powoduje, że mamy wymyślać potencjalne projekty, przychodzić z tymi projektami do marszałka i mówić – to jest ciekawy projekt, który mógłby na przykład w dziedzinie takiej a takiej rozwiązać pewien problem – mówi dr Janusz Michałek, prezes zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przewodniczący Śląskiego Forum Ekspertów.

-Tutaj te wszystkie programy pomocowe, które starają się z każdej strony starają się oferować i samorządy, i samorządy wojewódzkie, czy też programy rządowe – oczywiście w niektórych przypadkach są niewystarczające, ale są jakimś dobrym kierunkiem, który powinniśmy obrać i który powinniśmy dalej prowadzić – mówi Tomasz Zjawiony, prezes zarządu Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, zastępca przewodniczącego Śląskiego Forum Ekspertów.

Pomysły mają służyć stworzeniu spójnej koncepcji rozwoju województwa śląskiego.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Puste klasy, mało dzieci. Niewielkie zainteresowanie otwartymi szkołami [WIDEO]

Kultowy polski głos Google Maps żegna się na YouTube. Zastąpi go automat [WIDEO]

Epidemia koronawirusa: Jak będą wyglądały wakacje? To może być inne all inclusive, jakie znamy

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close