KrajRegion

Jak przetrwać nadciągający kryzys? W Katowicach zorganizowano Śląskie Forum Ekspertów

Częściowo stacjonarnie a częściowo zdalnie, ale wystartowało. Dziś odbyło się pierwsze posiedzenie Śląskiego Forum Ekspertów.

 

 

Zobacz także: Kto bestialsko zabił zwierzęta w Jaworznie? Zwłoki pływały w stawie


-Taka geneza żeby uniknąć czarnego scenariusza i dobrze przegotować ten czas, który jest przed nami. Posłuchać ekspertów z rożnych dziedzin życia gospodarczego, społecznego, politycznego, ekonomicznego – jak sobie radzić w tych nowych realiach. Myślę, że nikt nie ma patentu an nieomylność i myślę, że takie forum a nie jakaś rada, tylko forum ludzi z konkretnych branż to jest dla nas wartość dodana, żeby korzystać z tego potencjału Śląska mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Marszałek przekonuje, że forum ma charakter otwarty i niewykluczone, że w przyszłości dołączą kolejne środowiska. Zadaniem jakie stawiane jest przez ekspertami jest znalezienie rozwiązań, które będą stymulować rozwój firm borykających się z szeregiem problemów w związku z pandemią koronawirusa.

Częściowo stacjonarnie a częściowo zdalnie, ale wystartowało. Dziś odbyło się pierwsze posiedzenie Śląskiego Forum Ekspertów
Częściowo stacjonarnie a częściowo zdalnie, ale wystartowało. Dziś odbyło się pierwsze posiedzenie Śląskiego Forum Ekspertów

-Formuła jest dość otwarta i elastyczna. To ma być symbioza i synergia tych wybitnych ludzi, więc otwarta formuła powoduje, że mamy wymyślać potencjalne projekty, przychodzić z tymi projektami do marszałka i mówić – to jest ciekawy projekt, który mógłby na przykład w dziedzinie takiej a takiej rozwiązać pewien problem – mówi dr Janusz Michałek, prezes zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przewodniczący Śląskiego Forum Ekspertów.

-Tutaj te wszystkie programy pomocowe, które starają się z każdej strony starają się oferować i samorządy, i samorządy wojewódzkie, czy też programy rządowe – oczywiście w niektórych przypadkach są niewystarczające, ale są jakimś dobrym kierunkiem, który powinniśmy obrać i który powinniśmy dalej prowadzić – mówi Tomasz Zjawiony, prezes zarządu Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, zastępca przewodniczącego Śląskiego Forum Ekspertów.

Pomysły mają służyć stworzeniu spójnej koncepcji rozwoju województwa śląskiego.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Puste klasy, mało dzieci. Niewielkie zainteresowanie otwartymi szkołami [WIDEO]

Kultowy polski głos Google Maps żegna się na YouTube. Zastąpi go automat [WIDEO]

Epidemia koronawirusa: Jak będą wyglądały wakacje? To może być inne all inclusive, jakie znamy

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close