KrajRegion

Jak wydobywane są ropa i gaz? Podglądamy pracę PGNiG [FABRYKI W POLSCE]

W programie „Fabryki w Polsce” (we wtorki o 17:15 na antenie TVS) podglądamy pracę polskich fabryk. W najnowszym odcinku sprawdzimy, jak wydobywane są ropa i gaz – odwiedzimy PGNiG (Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo).

 

Zajrzeliśmy do PGNiG, żeby sprawdzić, jak wygląda proces wydobywania ropy naftowej i gazu. „Fabryki w Polsce” to program, w którym odwiedzamy polskie fabryki, tłumaczymy procesy produkcyjne i przyglądamy się pracy nowoczesnych maszyn. Sprawdź szczegóły najnowszego odcinka!

Oglądaj premierowe odcinki programu „Fabryki w Polsce” we wtorki o 17:15 na antenie TVS!

 

Szpitale w woj. śląskim to umieralnie?! RAPORT MIAŻDŻY!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera niedziela 19:50 w Telewizji TVS

Jak wydobywane są ropa i gaz w PGNiG?

Ropa naftowa i gaz są niezbędne w wielu dziedzinach życia codziennego. Trudno wyobrazić sobie bez nich funkcjonowanie. Paliwo na stacjach benzynowych, ogrzewanie domów i mieszkań, energia elektryczna – to tylko niektóre z przykładów zastosowań ropy i gazu.

W jaki sposób wydobywane, przygotowane do wykorzystania i transportowane są ropa i gaz? Odwiedziliśmy Kopalnię Ropy Naftowej i Gazu Ziemnego Lubiatów, należącą do PGNiG (Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo), by podejrzeć jej pracę i odpowiedzieć na to pytanie.

(fot. TVS)

 

HUNT RUN – ZOBACZ PIERWSZY ODCINEK „FABRYK W POLSCE” PO WAKACYJNEJ PRZERWIE!

Fabryki w Polsce: Wracamy po wakacyjnej przerwie!

Co nowego w TVS we wrześniu? Sprawdź nową ramówkę!

Ponadto chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami w naszej ramówce? Śledź Telewizję TVS na Facebooku i Instagramie!

Facebook Instagram

(Marlena Borczyk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close