KrajRegion

Jak wygląda praca w CERATIZIT K-K i Strumet? [FABRYKI W POLSCE]

W programie „Fabryki w Polsce” zaglądamy za kulisy polskich fabryk! Jak wygląda praca wewnątrz nich? Oglądaj w TVS we wtorki o 16:55!

 

Fabryki w Polsce” to program, w którym odwiedzamy polskie fabryki, aby sprawdzić, jak wygląda praca wewnątrz nich! W dzisiejszym (26 marca) odcinku przekonamy się, po pierwsze – jak powstają narzędzia do obróbki skrawaniem? Sprawdzimy również, jak produkowane są pojemniki transportowe i magazynowe.

Oglądaj „Fabryki w Polsce” w TVS we wtorki o 16:55!

 

Ludzki dramat i śmierć w Sosnowcu wstrząsnęły Polską! TOP 5 Silesia Flesz

CERATIZIT K-K Sp. z o.o.

Przemysł nie może się obejść bez narzędzi do obróbki skrawaniem. Proces ten polega na wytwarzaniu przedmiotów poprzez usuwanie zbędnego materiału. Wśród narzędzi, które do tego służą, wyróżnia się m.in. wiertła, frezy, jak również pogłębiacze czy rozwiertaki. W dzisiejszym odcinku sprawdzimy, jak są produkowane. W tym celu odwiedzimy firmę CERATIZIT K-K, której siedziba mieści się w Kędzierzynie-Koźlu. Ponadto firma produkuje narzędzia od 1998 roku! Obecną nazwę zawdzięcza niedawnemu połączeniu koncernów Komet i Ceratizit.

Jesteśmy producentem wysoko wydajnych narzędzi skrawających, do obróbki metali oraz materiałów kompozytowych – mówi Artur Moch, Dyrektor Techniczny w CERATIZIT K-K w Kędzierzynie-Koźlu. – Aby sprostać wymaganiom klientów musimy stosować najwyższej klasy surowiec, czyli materiał wyjściowy do narzędzi.

(fot. TVS)
(fot. TVS)

W przypadku CERATIZIT K-K jest to węglik spiekany oraz cermet. Zastosowanie narzędzi z węglika spiekanego lub cermetalu pozwala na precyzyjną obróbkę najtwardszych materiałów, nawet stali hartowanych. Dziś w programie „Fabryki w Polsce” sprawdzimy, jak te narzędzia powstają! Bądź z nami o 16:55.

 

Strumet

Pojemniki transportowe i magazynowe to bardzo ważny element procesu logistycznego w fabrykach. Między innymi do nich odkładane są produkowane na linii detale, jak również w nich są transportowane czy też przechowywane w magazynie. Dziś w programie zobaczymy, jak przebiega produkcja takich pojemników. Dlatego też zajrzymy do polskiego producenta – firmę Strumet.

Firma Strumet jest jednym z największych w Europie dostawców systemów transportu i magazynowania – wyjaśnia Wojciech Szczypka, Wiceprezes Zarządu firmy Strumet. – Firma istnieje od 1995 roku, z kolei naszymi odbiorcami są największe koncerny motoryzacyjne oraz poddostawcy dla branży automotive.

(fot. TVS)
(fot. TVS)

Prześledzimy krok po kroku cały proces produkcji pojemników transportowych i magazynowych. Z czym to się je? Przekonaj się już dziś (26 marca) o 16:55 w TVS!

 

ZOBACZ, JAK PRODUKOWANE SĄ PRODUKTY MLECZARSKIE!

Fabryki w Polsce: Jak się robi prasy hydrauliczne i jak powstaje serek wiejski?

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami w naszej ramówce? Śledź Telewizję TVS na Facebooku i Instagramie!

Facebook Instagram

(Marlena Borczyk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close