Region

Jaworzno: kolejne ogniska koronawirusa. 31 pacjentów ma COVID

Dwa ogniska koronawirusa w Jaworznie. Nowe przypadki wykryto w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym w dzielnicy Ciężkowice oraz Domu Pomocy Społecznej w centrum miasta.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

W tym pierwszym wykryto aż 31 przypadków wśród pacjentów i 5 wśród personelu. Z kolei w DPS’ie na razie potwierdzono dwa przypadki wirusa u osób z personelu.

– Pacjenci ZPO zostali podzieleni piętrami na chorych i zdrowych, wspólnie z wojskiem mają zostać zbudowane śluzy, które zabezpieczą poszczególne segmenty Ośrodka. Zapewniona jest pełna opieka medyczna, zarówno lekarska, jak i pielęgniarska. Zakład został wyposażony przez jaworznicki Wydział Zarządzania Kryzysowego w dodatkowe środki ochrony bezpośredniej (m.in. kombinezony, maseczki, rękawiczki, środki dezynfekcyjne). Do placówki dotarły również ozonatory przekazane przez Politechnikę Śląską. Sytuacja jest opanowana i na bieżąco monitorowana, stan pacjentów oceniany jest jako dobry informuje Urząd Miejski w Jaworznie.

W Domu Pomocy Społecznej w Jaworznie zakażenia wykryto u dwóch pracowników personelu. Obecnie dyrekcja DPS, jak i zespół miejskiego Sztabu Kryzysowego dążą do jak najszybszego przeprowadzenia testów przesiewowych w Domu. Ponadto zabezpieczono dodatkowe środki ochrony bezpośredniej i medycznej.

W obu placówkach obowiązuje wzmocniony, ostry reżim sanitarny. Działania wspiera grupa żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej pod dowództwem dr Jacka Dutkiewicza, którzy do tej pory pomagają w prywatnym Domu Seniora Jesień na Letniej. W pomoc w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym zaangażowali się również strażacy ochotnicy z OSP Ciężkowice oraz rodziny pensjonariuszy.

Źródło i foto: UM w Jaworznie

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Od 24 października cała Polska to CZERWONA STREFA. Za dwa tygodnie możliwy kompletny LOCKDOWN

Ogromne protesty ws. zakazu aborcji na Śląsku! W Katowicach protestujący i policja pod katedrą! [ZDJĘCIA]

Seniorzy nie powinni wychodzić z domu. Apel premiera Mateusza Morawieckiego

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close