Region

Skandal! W Bielsku ktoś zniszczył mur wokół cmentarza!

W nocy z 22 na 23 października nieznany sprawca lub sprawcy dokonali dewastacji muru cmentarnego przy ul. Grunwaldzkiej w Bielsku-Białej. Wandale zamalowali i zniszczyli odnawiane i odrestaurowane fragmenty płotu cmentarnego.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

– Renowacja bramy i ogrodzenia jest bardzo kosztowna. Z niemałym wysiłkiem, w tych trudnych czasach, zebraliśmy środki na konieczny remont. Kiedy cieszyliśmy się, że już duży etap prac mamy za sobą, w ciągu jednej chwili ktoś zniweczył nasze starania. Teraz będziemy musieli wykonać wiele prac ponownieinformuje ks. proboszcz Antoni Młoczek z parafii św. Mikołaja. – Cmentarz to miejsce wyjątkowe, na którym spoczywają nasi rodzice, nauczyciele, przyjaciele. Staramy się przywrócić jego estetykę, aby mogli tam godnie spoczywać. Nieodpowiedzialna osoba bez żadnej refleksji dokonała zniszczeń. Z tego powodu sprawę zgłosiłem na policję – dodaje ks. Młoczek.

Stróże prawa rozpoczęli dochodzenie. Cmentarz jest stale modernizowany i już niedługo cały jego teren obejmie monitoring.

Źródło i foto: UM Bielsko-Biała

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Od 24 października cała Polska to CZERWONA STREFA. Za dwa tygodnie możliwy kompletny LOCKDOWN

Ogromne protesty ws. zakazu aborcji na Śląsku! W Katowicach protestujący i policja pod katedrą! [ZDJĘCIA]

Seniorzy nie powinni wychodzić z domu. Apel premiera Mateusza Morawieckiego

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close